آخرین اخبار

29. اسفند 1397 - 12:33   |   کد مطلب: 27915
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: اگر شهروندان کار شستشو را در یکی دو روز پایان سال انجام دهند؛ ممکن است حجم مخزن‌ها کاهش‌یافته و برای ساعت تحویل سال، مشکل‌ساز شود.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا نیکداد در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در همدان اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال، مصرف آب افزایش بسیاری یافته که انتظار می‌رود شهروندان برای اجرای سنت خانه‌تکانی به مدیریت مصرف آب توجه کنند.

وی افزود: شرکت آبفا همدان به‌منظور آگاه‌سازی شهروندان از روش‌های مدیریت مصرف آب از ابتدای اسفند با راه‌اندازی پویش خانه‌تکانی و نصب بنر در مراکز پرتردد اقدام کرده و تعدادی بروشور هم بین شهروندان توزیع‌شده است.

نیکداد بیان کرد: از شهروندان انتظار داریم تا کار شستشو را در یک روز خاص مانند روز پایان سال انجام ندهند وگرنه حجم مخزن‌ها کاهش‌یافته و برای ساعت تحویل سال، مشکل‌ساز می‌شود.

افزایش 7درصدی بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت 1398 شاخص بهره‌مندی روستاهای ایلام از آب شرب 76 درصد استاسراف در مصرف خانگی علت اصلی بی‌آبی است؟

وی اعلام کرد: از طرف دیگر اگر مردم شستشوی مواردی چون فرش، پتو و ملحفه را به مراکز مرتبط در بیرون مانند قالی‌شویی یا خشک‌شویی بسپارند بهتر و به‌صرفه‌تر است زیرا این مکان‌ها از آب شرب استفاده نمی‌کنند، اما شستشو در منزل با آب آشامیدنی انجام می‌شود.

نیکداد با بیان اینکه برخی از آب به‌جای جارو دستی برای شستن زمین یا خودرو استفاده می‌کنند، تأکید کرد: هرچند مقدار بارندگی خوب بوده، اما باید به فکر روزهای داغ تابستان هم بود ضمن اینکه افزایش مصرف در یکی دو روز آخر سال موجب افت فشار آب و نرسیدن آن به برخی مناطق می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از وجود شبکه آب شرب برای همه مناطق شهر همدان خبر داد و گفت: حتی حاشیه شهر هم از پوشش شبکه آب بهره‌مند هستند؛ مگر در مواردی که شهرداری آن منطقه را جز محدوده شهر به‌حساب نیاورده باشد.

نیکداد مطرح کرد: پس از اطلاع شهرداری، مشکلی برای واگذاری انشعاب نداریم؛ البته باید بخشی از هزینه آماده‌سازی و ایجاد تأسیسات به‌وسیله اهالی پرداخت شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه