آخرین اخبار

1. فروردين 1398 - 14:05   |   کد مطلب: 27923
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:
سرکشی۲۵۰ بازرس از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ایام نوروز ۲۵۰ بازرس در همدان به اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی سرکشی می‌کنند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، رشید حیدری مقدم  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از اجرای طرح بازرسی نوروزی در همدان خبر داد و گفت: بازرسی‌های بهداشتی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و مسیر راهی در سراسر استان با ۲۵۰ بازرس از ۲۰ اسفندماه شروع شده و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از جمع آوری ۳۳۹ عدد قلیان از بلوار ارم همدان با همکاری مأموران نیروی انتظامی خبر داد و گفت: برخورد با عرضه قلیان و ادوات آن با همکاری پلیس ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه بیان کرد: به دلیل اثرات زیان بار دود‌های ناشی از قلیان بر سلامت مردم باید از ورود قلیان به رستوران و اغذیه‌فروشی‌ها به طور جدی جلوگیری کرد.

حیدری مقدم با بیان اینکه در مورد سلامت مردم با هیچکس تعارف نداریم، گفت: عرضه قلیان به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال ۸۵ در تمام اماکن عمومی به خصوص در رستوران‌ها و سفره خانه‌های سنتی ممنوع است.

وی افزود: همچنین جمع آوری و معدوم سازی ۱۸۰ بسته انواع چیپس و پفک تاریخ مصرف گذشته از سطح عرضه و کشف و توقیف ۲۳۰۰ کیلوگرم گز فاقد مشخصات بهداشتی از راسته حسینخانی همدان طی چند روز اخیر توسط کارشناسان بهداشت محیط همدان انجام شده است.

حیدری مقدم به پلمب یک واحد قنادی در شهر ملایر نیز اشاره کرد و گفت: کارکنان بهداشت محیط شهرستان رزن نیز با کمک و مساعدت معاون دادستان این شهرستان ۷ سفره خانه سنتی که به مشتریان قلیان عرضه می‌کردند را پلمب کردند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه