آخرین اخبار

4. فروردين 1398 - 14:51   |   کد مطلب: 27935
رئیس پلیس راه استان همدان از افزایش 23 درصدی تردد در جاده‌های همدان خبر داد و گفت: تصادفات جرحی نیز با رشد 17 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش بهارانه، رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از افزایش 23 درصدی تردد در جاده‌های استان طی هفت روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: از 24 اسفندماه سال 97 طرح نوروزی پلیس آغاز شده و تاکنون شاهد رشد 23 درصدی تردد در جاده‌های استان هستیم.

وی با اشاره اینکه آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است گفت: تصادفات جرحی 17 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه فوتی‌های تصادفات از خود استان بودند افزود: متاسفانه مردم استان چندان پایبند مقررات راهنمایی و رانندگی نبودند که باید در این زمینه فرهنگسازی شود.

وی با اشاره به اینکه تمام فوتی‌های ناشی از تصادفات جز یک مورد در جاده‌های روستایی بوده است، علت تصادفات فوتی در جاده های روستایی را سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

عزیزی گفت: در جاده‌های روستایی سرعت مجاز رانندگی در روز 50 کیلومتر و در شب 40 کیلومتر است اما متاسفانه به این امر توجه نمی‌شود و سرعت بیش از حد مجاز است.

وی با تاکید به اینکه تصادفات جرحی در جاده های اصلی با واژگونی خودروها همراه بوده که به علت خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ داده است گفت: مردم همدان باید خود ابتدا قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا میهمانان و مسافران نوروزی نیز آنها را الگو قرار داده و تابع این قوانین باشند.

رئیس پلیس راه استان همدان یکی از علل تصادفات فوتی را عدم نصب دوربین کنترل سرعت در جاده‌های روستایی دانست و افزود: اداره راهداری توان نصب دوربین کنترل سرعت در جاده‌های روستایی را ندارد.

وی با بیان اینکه پلیس هم وقت کافی و استعداد نیرو برای کنترل جاده‌های روستایی را ندارد افزود: فرهنگسازی نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی لازمه کار است و مردم نباید نبود پلیس در جاده‌های روستایی را پلی برای تخلف بدانند.

عزیزی با اشاره به اینکه جاده‌های روستایی مهندسی شده نیست خاطرنشان کرد: در جاده‌های روستایی برخی از رانندگان با سرعت 150 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه