آخرین اخبار

16. فروردين 1398 - 14:20   |   کد مطلب: 28008
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: نخستین محموله شیر خشک از این استان به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.

به گزارش بهارانه، دکتر رشید حیدری مقدم روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این محموله حاوی پنج هزار قوطی شیر خشک است که از طریق این معاونت برای کودکان سیل زده لرستان ارسال شد.
وی افزود: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این استان آمادگی کامل برای اعزام نیرو و اقلام داوریی و بهداشتی به مناطق سیل زده کشور را دارد.
حیدری مقدم درباره آخرین آمار طرح سلامت نوروزی نیز بیان کرد: 13هزار و 163 بازدید از مراکز عرضه موادغذایی شامل رستوران ها، خوار و بار فروش ها و سوپر مارکت ها از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا 15 فروردین امسال صورت گرفته است.
رییس مرکز بهداشت استان همدان گفت: نتیجه بازرسی از این مراکز معرفی متصدیان 159 مرکز به مرجع قضایی و پلمب 98 واحد به علت رعایت نکردن اصول و نکات بهداشتی بوده است.
حیدری مقدم ادامه داد: بازرسان چهار هزار و 164 مورد بازرسی از اماکن عمومی از جمله سرویس های بهداشتی، حمام، خوابگاه ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه و بوستان ها انجام دادند که 42 فرد متخلف به مرجع قضایی معرفی و 15 واحد پلمب شد.
وی اضافه کرد: 413 مورد بازدید هم از اماکن بین راهی شامل مراکز عرضه موادغذایی، سرویس بهداشتی و نمازخانه ها صورت گرفت که 10 واحد پلمب و متصدیان 23 واحد به دادگاه معرفی شدند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: 23 تن و 26 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و خارج از چرخه مصرف در این مدت زمان کشف و معدوم شده است.
به گزارش ایرنا، 250 بازرس معاونت بهداشتی، نظارت بر حدود 16 هزار واحد صنفی استان همدان را در قالب اجرای طرح سلامت نوروزی برعهده دارند.
 

انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه