آخرین اخبار

18. فروردين 1398 - 13:57   |   کد مطلب: 28019
در نوروز امسال انجام شد؛
ارسال 350 واحد خون همدانی‌ها به تهران
مدیرعامل سازمان انتقال خون استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته 36 هزار و 843 واحد خون اهدا شده است، مشارکت بانوان در این امر را بسیار ضعیف و ناچیز دانست.

به گزارش بهارانه، افشین محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: طی سال گذشته 35 هزار و 889 واحد توسط مردان و 957 واحد توسط زنان اهدا شد که آمار  اهدای خون زنان در مقایسه با مردان بسیار کم و ناچیز است.

وی ادامه داد: همدان یکی از استان‌های برتر در زمینه اهدا و ارسال خون است که تعداد 25 هزار و 526 نفر به صورت مستمر و 11 هزار و 314 نفر نیز سابقه اهدای خون دارند و همچنین تا آخرین روز سال گذشته تعداد 34 هزار 3 واحد خون به دیگر استان‌های همجوار نیز ارسال شده است.

محمدی با اشاره به اینکه در ایام ماه رمضان معمولا با کمبود خون مواجه می‌شویم، اظهار کرد: در ایام ماه رمضان با توجه به روزه داری شهروندان مقدار اهدایی خون در این ایام بسیار کم می‌شود به‌طوریکه گاهی اوقات با کمبود واحدهای خون مواجه شده بنابراین با عمر کوتاه خون که 35 روز است نگهداری آن تا یک ماه امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: در میان آمار واحدهای ارسال شده خون در سال گذشته 6 هزار و 379 واحد به استان تهرن و 24 واحد به کرمانشاه ارسال شده است.

محمدی نیز با اشاره به واحدهای ارسال شده در ایام نوروز خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز 350 واحد خون به استان تهران ارسال کردیم و تهران نیز بر اساس اعلام نیاز هر استان طبق درخواست سازمان، واحدهای خون را ارسال می‌کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان همدان در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه روزهای پایانی سال، میزان اهدای خون کاهش می‌یابد افزون بر ارسال واحدهای خون به استان تهران، مقداری از آنها را برای مواقع ضروری و نیاز در مرکز نگهداری کردیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه