آخرین اخبار

24. فروردين 1398 - 13:58   |   کد مطلب: 28054
در این نشست پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان و مهدی دهقان نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان به بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه تعامل مشترک بین دو دستگاه پرداختند .

به گزارش بهارانه، به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، مدیرکل زندان های استان در این نشست ضمن تقدیر از همکاری مجموعه صدا و سیمای استان با اداره کل زندان ها به ارائه گزارشی از نحوه ارائه خدمات در حوزه های مختلف فرهنگی ،تربیتی ، بهداشتی و همچنین بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و روز نسیم مهر(روز ملی حمایت از خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان)پرداخت.
پژمان پروین با بیان اینکه اقدامات تأمینی و تربیتی مهمترین رسالت سازمان زندان های کشور است، گفت: رسالت ما عمل به آیه شریفه “و من احیاها فکأنما أحیا الناس جمیعا” است و بر اساس این آیه وقتی برای بازگشت یک نفر به آغوش خانواده و جامعه تلاش می شود مانند این است که جامعه ای را احیا نماید.
وی افزود :اقدامات اصلاحی و تربیتی لازمه کار امنیتی است و امنیت زیر ساخت برنامه ها و اقدامات در زندان هاست.
مدیر کل زندان های همدان در ادامه خاطر نشان کرد :امروز یکی از بزرگترین خدمات در سازمان زندان ها، انجام امور مرتبط با زندانی و خانواده زندانی است.
وی یاد آور شد :خانواده زندانیان غالباً از اقشار آسیب پذیر جامعه می باشند وحمایت از این قشر آسیب پذیر از جمله وظایف ماست و برای رسیدگی به مشکلات آنها تلاش می کنیم .
وی در ادامه به بحث حبس و نقش وتاثیراتی که حبس در خانواده زندانیان دارد اشاره کرد و افزود : هر انسانی مسئول اعمال و کردار خویش است ، اما در میان خانواده هر فرد شامل همسر و فرزندان، کسانی هستند که در بسیاری مواقع باید متحمل آثار اشتباه عضوی از خانواده شوند.
پژمان پروین ادامه داد : یک دسته از عوارض زندانی شدن فرد متوجه همسر او می شود و دسته دیگر متوجه فرزندان شخص می شود ومشکلات زیادی را برای خانواده ها به بار می آورد.
در ادامه مهدی دهقان نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان ضمن تقدیر از اقدامات اصلاحی و تربیتی زندان های استان، به ارائه گزارش عملکردی از صدا و سیمای مرکز همدان پرداخت و در ادامه بر ضرورت تعامل و همکاری هرچه بیشتر بین مجموعه زندان ها و صدا و سیما تاکید کرد .
وی افزود :صدا و سیما به عنوان رسانه ملی، مسئولیت سنگین تولید برنامه های متنوع و متناسب با ذائقه های عموم مردم را بر عهده دارد.
مهدی دهقان نیری افزود: امروزه بسیاری از مسایل پیش روی جامعه در حوزه نمایش رادیویی به مخاطبان ارائه می شود و در صدد هستیم ارتباط خود را با تمامی ارگانها تقویت کرده و از ظرفیت آنها برای آموزش و آگاهی بخشی استفاده کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان ، اداره کل زندان های استان را به استفاده بهینه از ظرفیت های موجود رسانه ملی به منظور تحقق اهداف سازمانی خود دعوت کرد .
گفتنی است ساخت فیلم کوتاه ،برنامه های تولیدی ،ساخت انیمیشن و سایربرنامه ها در راستای فرهنگ سازی ،آگاهی بخشی و اطلاع رسانی از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد .
در این نشست جمعی از معاونین و مسئولان حضور داشتند و دیدگاههای خود را در زمینه های همکاری و استفاده از ظرفیت های دو دستگاه بیان کردند .

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه