آخرین اخبار

24. فروردين 1398 - 14:01   |   کد مطلب: 28055
مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: به منظور رفاه حال مسافران همدانی که با قطار به تهران می روند، ساعت حرکت این قطار تغییر کرد.

به گزارش بهارانه، روح الله تقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این قطار از امروز ساعت 5 و 55 دقیقه از همدان به سمت تهران حرکت می کند و ساعت 17 مسافران را از تهران به همدان می آورد.
وی افزود: این قطار در روزهای قبل از نوروز و در ایام پیک سفرهای نوروزی آغاز به کار کرد، لذا زمان حرکت آن نیز به صورت موقت تعیین شده بود.
تقی زاده ادامه داد: پیش از این ساعت حرکت این قطار مناسب نبود و حالا مسافران این قطار می توانند به راحتی به کارهای اداری خود در تهران برسند.
وی عنوان کرد: سرعت این قطار 140 کیلومتر در ساعت است و در مدت سه ساعت و 20 دقیقه مسیر یاد شده را طی می کند.
مدیرکل راه آهن غرب کشور ادامه داد: قیمت بلیت این قطار به ازای هر نفر 550 هزار ریال است که در روزهای اخیر تا 30 درصد تخفیف به فروش رسیده است.
وی با بیان اینکه این قطار با داشتن صندلی اتوبوسی، بین 300 تا 320 مسافر را جابجا می کند اضافه کرد: در صورت استقبال مسافران، یک قطار نیز با درجه کیفی بالاتر به صورت کوپه ای به این خط اضافه می شود.
تقی زاده افزود: در حال حاضر قطار همدان - مشهد هر روز حرکت دارد و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.
نخستین قطار مسافربری مسیر تهران - همدان ساعت 10 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه 22 اسفند ماه سال گذشته وارد همدان شد.
همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران تنها استان غرب کشور است که دارای دو خط راه آهن است که از دو مسیر متفاوت راه آهن غرب کشور را به تهران متصل می کند.
 

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه