آخرین اخبار

25. فروردين 1398 - 10:32   |   کد مطلب: 28059
مدیر حج و زیارت استان همدان از کاهش 400 هزار تومانی سفر کربلا خبر داد و گفت: به طور متوسط هتفه‌ای 20 کاروان از همدان به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

به گزارش بهارانه، محسن ساغرچی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از اعزام کاروان حجاج تمتع در نیمه دوم تیرماه خبر داد و اظهار کرد: کلاس‌های آموزشی حجاج از هفته گذشته آغاز شده است.

وی با بیان اینکه 19 کاروان به علاوه یک کاروان فوق‌العاده از همدان اعزام خواهند شد افزود: این کاروان‌ها در قالب 2 هزار و 950 نفر به سرزمین وحی سفر خواهند کرد.

مدیر حج و زیارت استان همدان بیان کرد: طبق سال‌های گذشته پروازهای حج تمتع از همدان خواهد بود که برای زائران همدانی پرواز از همدان بسیار سهل‌الوصول است.

وی در ادامه در خصوص سفر عتبات عالیات نیز گفت: با توجه به رایگان شدن ویزای کشور عراق، هزینه سفر 400 هزار تومان کاهش یافته است.

ساغرچی در پاسخ به چرایی اینکه همدان پرواز عتبات عالیات ندارد خاطرنشان کرد: سفر هوایی به عتبات از همدان متقاضی ندارد.

وی با بیان اینکه روزانه دو کاروان از همدان به عراق سفر می‌کنند تصریح کرد: به طور متوسط هتفه‌ای 20 کاروان به عتبات اعزام می‌شوند که به مرور با نزدیک شدن به ماه رمضان کاهش می‌یابد.

مدیر حج و زیارت استان همدان با بیان اینکه معمولاً ماه رمضان سفر به عتبات عالیات با کاهش چشمگیری مواجه است افزود: اگر هم کاروانی باشد مدت زمان سفر به علت روزه‌داری افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه