آخرین اخبار

28. فروردين 1398 - 12:24   |   کد مطلب: 28072
کارشناس فرهنگی و امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از اتمام عملیات ساخت ضريح جديد بقعه آیت‌الله شیخ محمد بهاری در اين شهرستان و پرده‌برداری از آن در نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش بهارانه، مهدی رباطی فخار، کارشناس فرهنگی و امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار، در گفت وگو با ایکنا از همدان، از اتمام عملیات ساخت ضريح جديد بقعه آیت الله شیخ محمد بهاری در اين شهرستان و پرده برداری از آن در نیمه شعبان خبر داد.
وی با بیان اینکه ضريح مطهر از جنس استیل با روکش طلا است، افزود: ساخت این ضریح با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیون تومان صورت گرفته است که بخش اعظم آن از محل نذورات و درآمدهای خود بقعه تأمین شده است.
رباطی فخار با اشاره به اینکه وجود بقاع متبرکه و امامزادگان، فضای جامعه را به سمت معنویت سوق می دهد، بیان کرد: در این بقعه، برنامه های مختلف دینی، فرهنگی و قرآنی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.
کارشناس فرهنگی اداره اوقاف بهار با اشاره به اینکه آیت الله بهاری از جایگاه معنوی بسیار بالایی برخوردار است، عنوان کرد: بقعه آیت الله بهاری در ۱۹ کیلومتری همدان در محل گلزار شهدا شهرستان بهار واقع شده است.
وی ابراز کرد: آیت الله شیخ محمد بهاری از عارفان سترگ و عالمان ربانی است که افتخار شاگردی مرحوم ملاحسینقلی همدانی(ره) را داشته است به گونه ای که این استاد بزرگ بسیار به شیخ محمد بهاری(ره) عنایت داشته و ایشان را حکیم اصحاب خود می دانسته است.
کارشناس فرهنگی اداره اوقاف بهار ادامه داد: ملاحسینقلی همدانی در خصوص آیت الله شیخ محمد بهاری گفته است «پس از قبر سلمان فارسی(ره) قبری را به نورانیت قبر شیخ بهاری ندیده ام».
انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه