آخرین اخبار

28. فروردين 1398 - 14:34   |   کد مطلب: 28076
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان گفت: سال گذشته ۱۷۰ نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی این استان دستگیر شدند

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سرهنگ حاجی عزیزی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استان همدان در دستگیری حفاران غیرمجاز و مجرمان حوزه میراث فرهنگی در سال گذشته رتبه برتر را کسب کرد، افزود: پارسال یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان با دستگیری تعداد ۱۷۰نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داد.
 
وی در مورد عملکرد یگان حفاظت افزود: عوامل یگان در سطح استان تعامل و همکاری نزدیک با نیروی انتظامی و مراجع قضایی و همچنین ارتباط و تعامل اثربخش با انجمن‌های میراث فرهنگی، شورا‌ها و دهیاری‌ها دارند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان گفت: در سال ۹۷ علاوه بردستگیری ۱۷۰ نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و اشیاء تاریخی، یگان حفاظت موفق به کشف یک‌هزار و ۳۴۲ قلم اشیاء اصل و بدل تاریخی شد. حاجی عزیزی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۹ دستگاه فلزیاب بدون مجوز نیز کشف و ضبط شد، بیان کرد: در رصد فضای مجازی تعداد ۷۰ سایت و کانال متخلف در حوزه تبلیغ فلزیاب و خرید و فروش اشیاء و آموزش حفاری شناسایی و جهت برخورد قانونی به مراجع ذی‌صلاح گزارش شده‌اند.
انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه