آخرین اخبار

11. ارديبهشت 1398 - 9:10   |   کد مطلب: 28151
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهار هوشنگ کرمی از ایجاد ۱۲۰ هزار تن سردخانه در بهار خبر داد.

به گزارش بهارانه، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهار هوشنگ کرمی با بیان اینکه ۹۰ هزار تن ظرفیت سردخانه در شهرستان بهار وجود دارد، گفت: ۱۲۰ هزار تن سردخانه در این شهرستان در دست پیگیری است.
به گزارش نشاط شهر هوشنگ کرمی رئیس جهاد کشاورزی و غلامحسین تقوی مدیر صنایع سازمان جهادکشاورزی روز گذشته در جریان بازدید از واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی در استان همدان اظهار داشت : شهرستان بهار ۶/۸ درصد وسعت استان و ۷ درصد جمعیت استان همدان را به خود اختصاص داده است.
رئیس جهاد کشاورزی گفت : ۱۰ درصد از اراضی استان در این شهرستان قرار دارد، و شهرستان بهار رتبه اول کاربری اراضی را در استان دارا است.
کرمی افزود : ازمجموع ۱۳۰ هزار هکتار اراضی شهرستان بهار، ۵۳ درصد معادل ۷۰ هزار هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی قرار میگیرد.
او گفت : بیش از ۵۵ هزار هکتار گندم و جو و غلات و ۹۰۰۰ هکتار نیز صیفی جات در شهرستان بهار کشت میشود که از این میزان ۶۰۰۰ هکتار به سیبزمینی اختصاص دارد.
وی در ادامه گفت : سالانه ۵ میلیون تن سیب زمینی در کشور تولید می شود و در استان همدان سالانه یک میلیون تن سیب زمینی تولید می شود که از این میزان سهم شهرستان بهار ۲۵۰ هزار تن می باشد.

رئیس جهادکشاورزی شهر بهار میانگین تولید سیب زمینی در این شهرستان را ۴۷ تن در هکتار دانست و گفت : استان همدان تعهد تولید یک میلیون تن سیبزمینی برای امنیت غذایی کشور دارد که سهم شهرستان بهار ۲۵۰ هزار تن است.
کرمی با اشاره به اینکه کشت سیب زمینی در بهار از اواخر بهمن شروع شده و نزدیک به ۶۰۰۰ هکتار کشت سیب ‎زمینی در این شهرستان انجام شده است، یادآور شد : سیب زمینی بهار از تیرماه وارد بازار می شود و عمدتاً مصرف تازه خوری دارد.
وی اظهار داشت : در حال حاضر در شهرستان بهار نزدیک به ۹۰ هزار تن ظرفیت سردخانه و ۱۲۰ هزار تن ظرفیت انبار فنی وجود دارد.
کرمی افزود : سیبزمینی موجود در شهرستان بهار بیشتر از سایر استانها توسط کشاورزان بهاری کشت شده و وارد شهرستان میشود.

کرمی با بیان اینکه سردخانه در این شهرستان دردست اقدام است، گفت : ۹۰ هزار تن سردخانه در شهرستان در دست اقدام و ۱۲۰ هزار تن در دست پیگیری است و در مراحل مختلف قرار دارد که در دهه فجر و هفته دولت در سال جدید چند سردخانه در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

فردوس نبی پور

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه