آخرین اخبار

13. ارديبهشت 1398 - 11:43   |   کد مطلب: 28165
سه سال زمان کمی بود برای فراموشی مردی که 30 سال بی‌وقفه برای ورزش همدان تلاش کرد، آری «عليرضا شمسی‌پور» اما این خاصیت ما انسان‌هاست که زود یادمان می‎رود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس، عاشق بود و صبور؛ خندان بود و خدمت‌گذار... تفنگ را بعد از جنگ بر زمین گذاشت و این بار برای نبرد در جبهه جنگ نرم، به میدان مبارزه آمد تا فرمانده جوانان باشد در سنگر ورزش.

فوتبالی بود و عاشق ورزش؛ پیگیر بود و خستگی‌ناپذیر... برای خدمت به جوانان شب و روز نمی‌شناخت، حتی در لباس مقدس سبزرنگ سپاه هم دست از خدمت به جوانان و ورزش برنمی‌داشت.

تیم فوتبال فجر همدان را با شور و علاقه‌ای اداره می‌کرد تا در کوچکترین جایگاه هم بتواند برای خدمت به ورزش مثمرثمر باشد، ثمره‌ای که حتی از میان آن احمد جمشیدیان رشد کرد و امروز پرچمدار و آبروی فوتبال همدان در کشور است.

در بسیج ورزشکاران تلاش می‌کرد تا فرهنگ پهلوانی و روح جوانمردی را در ورزش استان نهادینه کند و در این راه ذره‌ای قدم پس نمی‌گذاشت زیرا می‌دانست در این میدان جنگ نرم دشمن، باید جوانان را حفظ ‌کرد و بهترین سنگر آن هم ورزش است.

زمین‌‎های فوتبال همدان از سعیدیه گرفته تا قدس، همه شاهدند در هیأت فوتبال استان در عناوین مختلف از جمله دبیری آن، جهادی کار کرد تا همانند تیم خودش فجر، زمینه‌ساز بروز استعدادهای ناب شود و رونق ببخشد به فوتبال همدان.

به دوچرخه‌سواری رفت و بر خود تکلیف دانست این رشته را مدیریت کند چون پتانسیل رکابزنی در همدان را خوب می‌خواند و در این مسند هم خدمت را فی سبیل‌الله می‌دانست و ثمره آن هم امروز قابل لمس است.

به میدان تیر و سیبل رفت، شد رئیس تیراندازی استان، جهادی کار کرد و اعتلا بخشید به این ورزش پرمدال برای همدان و هنوز هم برکات خدمتش افتخار تیراندازی استان است.

تا آخرین لحظه عمرش از خدمت به ورزش استان دریغ نداشت، اما چقدر ما فراموشکاریم که امروز در سومین سالگرد شهادتش، یادمان رفته این همه خدمت را، یادمان رفته زحماتش برای ورزش و هیأت‌های فوتبال، دوچرخه‌سواری و تیراندازی و... را.

هنوز هم نتوانسته‌ایم درخور شأن و مقامش، ذره‌ای از خدماتش را پاسخ دهیم، فقط یک ورزشگاه به نامش کرده‌ایم فکر می‌کنیم که دیگر حجت ما تمام است، حتی همان چند مسابقه کوچک ورزشی استانی که به نامش بود را هم یادمان رفته امسال برگزار کنیم.

دو سال گذشته، سالروز شهادت «علی‌آقا» بهانه‌ای بود تا شاگردان قدیمی و موسپیدان فوتبال همدان دور هم جمع شوند و یک تورنمنت ساده را با چهار پنج بازی به یادش برگزار کنند، اما امسال ...

... مسئله‌ای نیست، یادش رفته است.

از بی‌‎مهری فوتبالی‌های که بگذریم، هیچگاه بی‌‎مهری تیراندازها از یادمان نمی‎رود، جایی که حتی نامش را از روی تیم بانوان همدان حذف کردند و ترجیح دادند نام هیأت را جایگزین این شهید کنند.

یادمان است که در مجمع انتخاباتی این هیأت بعد از شهادتش علی‌آقا، رئیس فدراسیون از همدانی‌ها خواست تا یک تورنمنت بزرگ کشوری را به یاد و نام این شهید برپا کنند و قول همه جور حمایت را هم داد، اما حرف‌هایش در همان سالن مجمع باقی ماند و کسی دنبال کار نرفت ...

... مسئله‌ای نیست، یادشان رفته است.

رکاب‌زنان هم که جای خود، بیشترین خدمت این شهید در هیأت‌های ورزشی استان به دوچرخه‌سواری بود، اما انگار آنها هم فراموش کردند که علی آقا معمار دوچرخه‌سواری نوین همدان بود.

آنها هم در سومین سال شهادت این مرد بزرگ حتی یک مسابقه ساده استانی هم به یادش برگزار نکردند، تا یاد این شهید همچنان تداعی‌گر خاطرات دوچرخه‌سواران باشد ...

... مسئله‌ای نیست، یادشان رفته است.

سه سال زمان کمی بود برای فراموشی مردی که 30 سال بی‌وقفه برای ورزش همدان تلاش کرد، اما این خاصیت ما انسان‌هاست که زود یادمان می‎رود.

البته در این میان باز هم گلی به جمال هیأت تنیس، که فراموش نکردند نام علی‌آقا را و سومین هفته از الیت کاپ خود را به یاد این شهید برگزار کردند.

به قول خود شهید شمسی‎پور در آخرین صحبت‌های عمرش که گفته بود: «اینجا شهیدباران است»، باید بگوییم که:

نیا باران، زمین جای قشنگی نیست

من از جنس زمینم خوب می‌دانم

که خاک سرد است و انسان‌ها فراموش‌کار ...

===========

مجتبی دی‌آبادی

===========

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه