آخرین اخبار

20. ارديبهشت 1398 - 9:41   |   کد مطلب: 28205
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: واردات کالای مصرفی از گمرک استان در فروردین‌ماه سال جاری صفر بوده است.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا متین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه فروردین‌ماه صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به 5 میلیون و 635 هزار دلار و به لحاظ وزنی 25 هزار و 67 تن رسیده است اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی سه درصد کاهش و از نظر وزنی 110 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه واردات کالا از گمرک همدان نیز طی این مدت 3 میلیون و 630 هزار دلار و به وزن 610 تن بوده است افزود: این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 202 درصد افزایش و از نظر وزنی 143 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه از این میزان 697 هزار دلار کالای واسطه‌ای و 2 میلیون و 933 هزار دلار مربوط به خطوط تولید بوده است تصریح کرد: واردات کالای مصرفی از گمرک استان طی فروردین‌ماه صفر بوده است.

وی با بیان اینکه تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر 2 میلیون دلار است ادامه داد: حجم مبادلات تجاری استان بالغ بر 9.2 میلیون دلار است.

متین با اشاره اینکه در فروردین‌ماه بخش صنعت 2 میلیون و 899 هزار دلار  صادرات انجام داده است خاطرنشان کرد: این میزان 51.5 درصد صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 67.7 درصدی مواجه بوده است.

وی گفت: سیم مسی بدون عایق با صادرات یک‌میلیون و 634 هزار دلار مهمترین کالای صادراتی بخش صنعت در فروردین‌ماه بوده که 29 درصد صادرات را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان کلینگر خاکستری با 301 هزار دلار، موتور کولرآبی با 301 هزار دلار، خیارشور با 150 هزار دلار، ترشی فلفل با 110 هزار دلار و رب گوجه‌فرنگی با 94 هزار دلار را از دیگر اقلام مهم صادراتی بخش صنعت دانست.

وی تصریح کرد: 23 قلم کالا در بخش صنعت به کشورهای تاجیکستان، ترکیه، هند، چین، عراق و افغانستان صادر شده است.

متین با بیان اینکه در بخش معدن نیز 576 هزار دلار صادرات انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 190 درصد افزایش دارد ادامه داد: خاک فروسیلیس با صادرات 560 هزار دلار جزء 10 قلم کالای عمده صادراتی استان به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: دو قلم کالا در بخش معدن طی فروردین‌ماه صادر شده که به کشورهای بلغارستان، ارمنستان، ترکیه و عراق ارسال شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه