آخرین اخبار

22. ارديبهشت 1398 - 12:19   |   کد مطلب: 28218
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان خبر داد
اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک از خردادماه در همدان
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان از احتمال آغاز اجرای طرح نسخه‌‌نویسی الکترونیک در مراکز درمانی همدان از خردادماه سالجاری خبر داد.

به گزارش بهارانه، علیرضا مدرکیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه پیشنهاد آغاز این طرح از سال گذشته رقم خورد اما امیدواریم خرداد امسال این طرح اجرایی شود، اظهار کرد: با اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک بسیاری از مشکلات دریافت دارو از جمله ناخوانا بودن نسخه و اشتباه در تحویل دارو به بیمار و خطای نیروی انسانی برطرف خواهد شد و روند درمان بیمار نیز تسریع خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه برخی از افراد بدون گذراندن دوره‌های مهارت و آموزش نسخه‌خوانی در داروخانه‌ها فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: گرچه این اقدام تخلف محسوب نمی‌شود اما افراد باید با توجه به رشته تحصیلی خود و گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه اقدام به فعالیت در این زمینه کنند.
مدرکیان تصریح کرد: شکایات مردمی در زمینه دریافت داروی اشتباه در سازمان نظام پزشکی بسیار کم و ناچیز است چرا که داروها در پایان جمع آوری توسط مسئول فنی داروخانه بررسی و با نسخه مورد نظر مطابقت داده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت طرح شکایت توسط بیمار در سازمان نظام پزشکی مبنی بر دریافت داروی اشتباه، مسئول فنی داروخانه مقصر و مسئول خواهد بود.
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان با بیان اینکه نسخه‌خوانی نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت است، مطرح کرد: سازمان نظام پزشکی با همکاری جهاددانشگاهی همدان درصدد برگزاری این دوره‌های آموزشی برای داوطلبان است هر چند در صورت اجرای طرح نسخه‌خوانی الکترونیک دیگر نیازی به برگزاری این دوره‌ها نخواهد بود.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر