آخرین اخبار

24. ارديبهشت 1398 - 11:52   |   کد مطلب: 28227
شهردار همدان با اشاره به اینکه طرح پیشنهادی پیاده راه شدن ۴ خیابان همدان آماده شده است، گفت: بعضی‌ها در تصمیمات مدیریت شهری به کسب و کارشان آسیب وارد می‌شود و این جزئی از الزامات است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، عباس صوفی شامگاه دوشنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که در خصوص مشکلات پیاده راه اکباتان تشکیل شد، اظهار داشت: با تمام احترامی که برای کسبه پیاده راه اکباتان همدان قائلم اما باید به آنها بگویم که قرار نیست به مشکلات شهر اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه اگر اعضای شورای شهر اعلام کنند که اتوبوس‌ها در انتهای خیابان اکباتان مستقر شوند این مسئله نیازمند مصوبه شورای ترافیک و مصوبه استانداری است کمااینکه باید الزاماتی هم لحاظ کنیم، گفت: اگر بنابراین باشد کار را انجام می‌دهم اما پس از آن جوابگوی اهالی شهرک مدنی و شهرک فرهنگیان اعضای شورای شهر خواهند بود.

صوفی با بیان اینکه قدرت آن را داریم که این کار را انجام دهیم، اظهار داشت: روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان شهرک مدنی و ۵۰ هزار نفر از ساکنان شهرک فرهنگیان توسط اتوبوس‌ها جابجا می‌شوند و این قابل قبول نیست که بدون مطالعه ایستگاه اتوبوس از ابتدای میدان امام به انتهای پیاده راه اکباتان منتقل شود.

بعضی‌ها در تصمیمات مدیریت شهری به کسب و کارشان آسیب وارد می‌شود و این جزئی از الزامات است شهردار همدان با بیان اینکه بعضی‌ها در تصمیمات مدیریت شهری به کسب و کارشان آسیب وارد می‌شود و این جزئی از الزامات است، گفت: البته از اقدامات معاونت خدمات شهری گله دارم چرا که گفته بودم تکلیف غرفه‌های انتهای پیاده راه اکباتان را مشخص کنند.

وی خطاب به معاون خدمات شهری با بیان اینکه موضوع را تعیین تکلیف نمی‌کنید و من باید اینجا جواب بدهم، گفت: از رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر نیز گله دارم چرا که تکلیف خودروهای برقی را مشخص نکرده است کما اینکه باید بدون استثنا در مسیر تردد کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر برای پیاده راه کردن ۴ خیابان دیگر منتهی به میدان امام طرح داده‌ایم و در شورای ترافیک در دست بررسی است اما در این چهار مسیر قسمتی از آن پیاده راه خواهد شد، گفت: باید در زمینه حمل و نقل عمومی کار شود.

صوفی با بیان اینکه طرح آماده شده تا برای حل مشکلات به شورای ترافیک ارسال شود، گفت: اینکه اتوبوس‌ها به انتهای خیابان اکباتان منتقل شوند شدنی نیست و من نمی‌توانم جمعیت ۱۰۰ هزار نفری را معطل ۲۵۰۰ نفر جمعیت کسبه پیاده‌راه اکباتان کنم.

شهردار همدان با بیان اینکه باید فکری کنیم که نه سیخ بسوزد و نه کباب و این نیاز به تعامل و همراهی دارد، گفت: رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در اجرای طرح بکارگیری خودروهای برقی در پیاده راه اکباتان تعلل کرده اما مسافران نیز از خودروهای برقی استقبال نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه ابتدا قرار بود خیابان اکباتان تا مسجد صاحب الزمان پیاده‌راه شود اما طرح عوض شد، گفت: این مصوبه وقتی اجرایی می‌شد که یک ۱۸ متری از کوچه دباغ خانه شکل می‌گرفت اما نهایی نشد.

صوفی با بیان اینکه با اجرای پیاده راه اکباتان بالاخره مشکلاتی ایجاد شده اما این اتفاق یک برند برای شهر ایجاد کرده است، گفت: اگر کسبه پیاده راه در کنار مدیریت شهری و میراث فرهنگی باشند مشکلات راحت‌تر حل می‌شود.

شهردار همدان خواستار تغییر کاربری‌های مغازه‌ها از سوی کسبه شد و با بیان اینکه در این اقدام همراهی شهرداری با کسب قطعی خواهد بود، گفت: یک سال عوارض کسب و پیشه کسبه پیاده راه اکباتان را با موافقت شورای شهر می‌بخشیم.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه