آخرین اخبار

1. خرداد 1398 - 9:42   |   کد مطلب: 28280
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان مطرح کرد:
آموزش مهارت‌های زندگی در سنین نوجوانی الزامی است
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان برنامه ریزی در مبحث آموزش مهارت زندگی و مسائل زندگی زناشویی را الزامی دانست.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، مصطفی آزادبخت 31 اردیبهشت در کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی استان همدان با تأکید بر الزام آموزش مهارت زندگی در دوران مجردی، گفت: تمامی ادارت باید در سنینی که مباحث ازدواج در بین دختران و پسران جرقه می‌زند، برنامه جامع و کاربردی داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه دستگاه‌های اجرایی در بحث آموزش مهارت‌های زندگی به موقع ورود پیدا نمی‌کنند، مطرح کرد: متاسفانه معمولان جامعه و مسئولان نیاز آموزش مهارت‌های زندگی و روابط مناسب زوجین در سنین نوجوانی را کتمان می‌کنند.

آزادبخت وجود آمارهای بالا در طلاق زوجین در 5 سال ابتدایی زندگی مشترک را نشان از عدم شناخت دقیق دختر و پسر نسبت به هم دانست و افزود: حذف طلاق همواره در جامعه غیر ممکن است؛ اما آنچه که اهمیت داشته و باید مسئولان نسبت به آن توجه و حساسیت داشته باشند، کنترل و کاهش این مسئله اجتماعی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به اعتبار قابل توجه و بسیار مناسب ارسالی از سوی وزارت کشور به استانداری همدان، اظهار کرد: براساس اعتبارات قابل توجه و بسیار کاربردی ارسالی وزارت کشور به 12 دستگاه عضو کارگروه امور فرهنگی و اجتماعی استان همدان، انتظار می‌رود که برنامه‌ریزی‌های بسیار مناسب و کاربردی در راستای کاهش آمار طلاق صورت گیرد.

آزادبخت ادامه داد: مسئولین مربوطه به‌ویژه کارکنان وزارت کشور نسبت بر چگونگی هزینه کردن این اعتبارات بسیار حساسیت داشته و تأکید بر تأثیرگذاری برنامه‌های پیش‌بینی‌شده را دارند.
وی در رابطه با سند اجرایی کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق نیز، تصریح کرد: خوشبختانه با اجرایی شدن این سند جامع می‌توان امید به کاش مسئله طلاق در جامعه داشت؛ اجرای موفقیت آمیز این سند نیازمند همکاری و همفکری تمامی 12 دستگاه عضو این کارگروه از جمله بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، جهاددانشگاهی و آموزش و پرورش است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر