آخرین اخبار

1. خرداد 1398 - 9:45   |   کد مطلب: 28281
مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان گفت: 60 درصد درآمد ماهیانه مخابرات صرف پرداخت حقوق می‌شود!

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار ایلنا از همدان، محمدعلی گرزین مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شعار روز جهانی مخابرات کاهش شکاف استانداردسازی میان کشورهای در حال توسعه و توسعه‌یافته است، اظهار کرد:  شرکتITU  در تلاش است تا استانداردهایی را میان نسل پنجم اینترنت و هوش مصنوعی تلفیق کند تا شهرهایی هوشمند، امن‌ و خودروهای بدون راننده داشته باشند.

گرزین با اشاره به اینکه در زمینه نیرو انسانی تغییراتی ایجاد شده است، تصریح کرد: کارمندان و مدیران این شرکت ساماندهی و میزان درآمد آن‌ها یکپارچه شده است؛ سن مدیران حداقل 15 سال جوان شد و مدیرانی در راس کار قرار خواهند گرفت که زیر 25 سال سابقه دارند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه قرارداد کارگزاران روستایی دائم شد، تاکید کرد:  قرارداد کارگزان روستایی به صورت دائم  منعقد شد و 90 درصد اختلافات آن‌ها با مخابرات برطرف شد.

گرزین با اشاره به اینکه افزایش کیفیت یکی از موارد حائز اهمیت است، بیان کرد: پهنا باند مصرفی 5.8 گیگ و حجم مصرف روزانه حدود 38 ترابایت بود اما در حال حاضر پهنا باند مصرفی بیش از 10 گیگ و حجم مصرف روزانه حدود 82 ترابایت است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه افزایش چشمگیری در تعداد مشترکین نداشته‌ایم، اذعان داشت:  حدود 85 هزار مشترک فعال در استان وجود دارد و نشان‌دهنده این است که مصرف روزانه در استان افزایش یافته است.

گرزین با اشاره به اینکه حدود 14 هزار مشترک دارای سرویس ناپایدار در استان وجود داشت، اظهار کرد: این میزان به کمتر از 5 هزار مشترک رسیده است و در تلاش هستیم تا پایان امسال به صفر برسد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه در حوزه مشتریان تغییراتی صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: در سامانه 2020 تغییراتی به وجود خواهد آمد تا مشکلات موجود اصلاح شود.

گرزین با اشاره به اینکه بیشترین شکایت‌ها در استان در زمینه همراه اول است، اذعان داشت: مناطق شهری و روستایی استان تحت پوشش همراه اول قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه اینترنت نسل 2.75 در اختیار روستاییان قرار خواهد گرفت، گفت: توسعه سوییچ‌ها و شبکه فیبر نوری در دستور کار قرار دارد؛ سوییچ‌ها از نسل قدیم هستند و بسترسازی مناسب انجام خواهد شد.

گرزین با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد پرداختی‌های این شرکت به پرسنل است، تاکید کرد: بیش از 60 درصد درآمد ماهیانه شرکت مخابرات صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌شود، در صورتی که این روش از نظر بخش خصوصی اشتباه است و باید 35 درصد از درآمد صرف پرداخت حقوق پرسنل شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه نیروها را بر اساس شایسته‌سالاری انتخاب می‌کنیم، اضافه کرد: متاسفانه بیش از 40 درصد از کارمندان شرکت مخابرات تحصیلات غیرمرتبط دارند که روابطی وارد این شرکت شده‌اند.

گرزین با اشاره به اینکه مردم اطلاعی از مصوبه 266 ندارند، تشریح کرد: زمانی که حجم مصرفی تمام شود، اینترنت قطع نمی‌شود بلکه سرعت کاهش می‌یابد، با بعضی از سایت‌های داخلی می‌توانند به رایگان ببینند مثل فیلمو و آپارات.

مدیرعامل شکرت مخابرات استان همدان در مورد پیامک‌های تبلیغاتی نیز گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده از کد ستاره 800 مربع در جهت لغو و یا اطلاع از  پیامک‌های تبلیغاتی اقدام کنند.

گرزین با بیان اینکه 34 هزار پورت فیبر نوری به نام تانوما که می‌تواند استان را  متحول کند و 480 مشترک داریم، اظهار کرد: پهنا باند استان 40 گیگ است در حالی که 10 گیگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: ادارات، سازمان‌ها و  مراکز تجاری از فیبر نوری استفاده می‌کنند اما پهنا باند مصرفی قابل قبول نیست.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با اشاره به اینکه دیگر نباید با پرداختی‌ها از طریق قبص باشد، گفت: پرداخت‌ها باید از طریق سامانه 2000 انجام شود؛ حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان به عبارتی حدود 30 درصد از پرداختی‌های شهروندان از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

گرزین با بیان اینکه تعداد مشترکین فعال 571 هزار و 393 نفر است، عنوان کرد: 149 هزار و 675 مشترک نیز غیرفعال و بدون کارکرد است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان به تعدادی از برنامه‌های مخابرات اشاره و خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند از طریق برنامه اینترنت مخابرات ایران اطلاعات سرویس خود را مشاهده کنند و  این برنامه در زمان مراجعه برای مشترکین نصب خواهد شد.

وی افزود: برنامه 118 نیز طراحی شده است اما اصلاحاتی باید روی آن صورت گیرد تا دیگر مشکلی برای استفاده از این برنامه وجود نداشته باشد.

گرزین با اشاره به این موضوع که تعامل مردم با شرکت مخابرات مهم است، تصریح کرد: مخابرات زیرساخت تمام اپراتورها در استان را تامین می‌کندو در صورتی که مخابرات ضعیف شود، همه ضعیف می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینک اجاره‌بها «بی‌تی‌اس» گران شده است و شرکت مخابرات مجبور به تعطیلی چند سایت از جمله مسجد قبا شده است، اضافه کرد: تشعشات دکل‌ها برای سلامتی مردم خطرناک نیست.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه