آخرین اخبار

2. خرداد 1398 - 12:16   |   کد مطلب: 28287
به دلیل اهمیت فتح خرمشهر، سوم خرداد سالروز این عملیات نامگذاری شده است

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مظاهرمجیدی در نشست هم‌اندیشی ارکان مساجد متولی طرح شهید بهنام محمدی با تاکید بر‌اینکه آنچه که می‌تواند ما را از آسیب‌ها محفوظ بدارد استفاده درست از ایامی چون شب‌های قدر است، اظهار داشت: سوم خرداد سالروز عملیات بیت المقدس در سال 61 است.

وی با بیان اینکه این عملیات پنجمین عملیات بزرگی بود که در دفاع مقدس توسط سپاه و ارتش انجام شد، گفت: برای تحقق این عملیات زحمات بسیاری کشیده شد به گونه‌ای که ما این عملیات را از دهم اردیبهشت ماه آغاز کرده و تا فتح خرمشهر ادامه دادیم.

فرمانده سپاه همدان با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت فتح خرمشهر، سوم خرداد سالروز این عملیات نامگذاری شده است، ابراز کرد: آن زمان فرمانده سپاه همدان شهید شهبازی به همراه تعداد زیادی از رزمندگان همدانی در تیپ 27 محمد رسول الله (ص) حضور داشته و نقشی محوری بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه عملیات بیت المقدس در منطقه خرمشهر برگزار شد آن هم در شرایطی که عراقی‌ها با عملکردشان نشان داده بودند که آمده‌اند تا بمانند، تصریح کرد: وضعیت ارضی خرمشهر نیز موید این موضوع بود چرا که این منطقه از چند طرف دچار آبگرفتگی است.

مجیدی با اشاره به تلاش رزمندگان دفاع مقدس برای پیشگیری از سقوط خرمشهر تصریح کرد: آن زمان 150 پاسدار که حتی 30 سلحه برای دفاع نداشتند توانستند در چنین شرایطی 34 روز مقاومت کرده و مانع از ورود ارتش عراق به خرمشهر شوند.

وی با تشریح اقدامات امنیتی عراق برای ممانعت از ورود نیروهای ایرانی به خرمشهر تصریح کرد: وقتی نیروهای اطلاعاتی ما  وضعیت را بررسی می‌کردند به این نتیجه رسیدند که امکان ورود به خرمشهر و برگزاری چنین عملیاتی وجود ندارد.

فرمانده سپاه همدان بیان کرد: نیروهای همدانی در موضوع فتح خرمشهر وظیفه مهمی را برعهده داشتند چرا که باید وارد جاده اهواز-خرمشهر شده، به سمت ایستگاه حسینیه پیش رفته و با عبور از موانع بسیاری که عراقی‌ها کار گذاشته بودند، خود را به خرمشهر می‌رساندند.

وی با بیان اینکه چهار لشکر دشمن در شهر خرمشهر مستقر بود ولی ما با این وجود توانستیم 19 هزار نفر از آنها را اسیر بگیریم، گفت: در این عملیات بزرگ فرمانده سپاه همدان شهید شهبازی و نزدیک به 60 نفر از رزمندگان سپاه و ارتش همدان به شهادت رسیدند.

مجیدی ابراز کرد: از نظر برآوردهای نظامی، انجام چنین عملیاتی غیر ممکن بود چرا که امکانات ما با امکانات دشمن قابل مقایسه نبود اما ایمان و انگیزه رزمندگان سبب بازپس‌گیری خرمشهر از دست دشمنان شد.

وی با تاکید بر اینکه رزمندگان شرکت کننده در این عملیات عموماً افرادی بودند که در مسجد تربیت شدند، تصریح کرد: ما نتیجه تربیت این افراد را در خطوط مقدم و در مقابله با دشمن مشاهده کردیم.

فرمانده سپاه همدان با اشاره به ابعاد مهم طرح شهید بهنام محمدی بیان کرد: همانطور که دوستان گفتند باید اجرای طرح شهید بهنام محمدی را از مقاطع ابتدایی شروع کنیم تا بتوانیم آن نیرویی که مدنظر رهبر انقلاب است یعنی نیروی مومن انقلابی پایه کار را تربیت کنیم.

وی  با تاکید بر اینکه در چنین فضایی که دشمن جامعه را آلود کرده، فرزندانمان یک فضای تربیتی مناسب برای فعالیت‌هایشان ندارند، گفت: شهید همدانی به ما می‌گفت اگر می‌خواهید نیروی درست تربیت کنید باید به دنبال مربیان سالم باشید موضوعی که ما در طول سال‌ها آن را تجربه کردیم.

مجیدی مطرح کرد: ما برای اجرای طرح شهید بهنام محمدی باید از دستاوردهای خود در عمر 10 ساله حلقه‌های صالحین استفاده کنیم یعنی مربیانی که در این عرصه تربیت شده‌اند، امر مربیگری و تربیت در طرح شهید بهنام محمدی را نیز بر عهده گیرند چرا که ما نمی‌توانیم تربیت را به افرادی که با این اصل آشنا نیستند بسپاریم.

وی گفت: ایجاد ارتباط بین سه رکن مسجد، مدرسه و منزل سبب تربیت افرادی چون بهنام محمدی حمید هاشمی و غیره می‌شود پس لازم است سرگروه‌های این طرح کار خود را بزرگ ببینند و بدانند که این کار، کار انبیاست.

فرمانده سپاه همدان با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی تربیت نیروی انسانی است، ابراز کرد: مزیت ما نسبت به دیگر حکومت‌ها در  تربیت نیروهایی است که می‌توانند در بزنگاه‌ها در مقابل دشمن بایستند موضوعی که سبب عصبانیت استکبار شده است.

وی با اشاره به اینکه جذب دانش آموزان به این طرح آن هم در این شرایط حساس و خطرناک که مسیرهای نادرست جاذبه‌های بسیاری دارند سخت است، افزود: اگر می‌خواهیم انقلاب را از آسیب نجات دهیم باید به سمت مساجد حرکت کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه