آخرین اخبار

3. خرداد 1398 - 12:02   |   کد مطلب: 28304
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اســتان همــدان با اشاره به عزم جدی منابع طبیعی برای تخریب سازه‌های احداثی ‌در اراضی ملی‌ گفت: البته ویلا‌ها و خانه باغ‌هائی که در جاده سد اکباتان ساخته شده در مستثنیات مردم واقع شده و منابع ملی نیست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، اسفندیار خزائی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تدویــن برنامــه‌ای جامع برای حفاظــت از عرصه‌هــای جنگلــی و مرتعی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: طرح جامع بوم‌سازگان جنگل‌ها‌ی زاگرس و حفاظت ازجنگلها و مراتع اولویت اول منابع طبیعی استان همدان در سال98 خواهد بود.

وی بیان کرد: طرح جامع بوم‌ســازگان جنگل‌های زاگــرس با هدف حفاظت، احیا و توسعه جنگل‌های استان، ارتقاء و بهبود کیفیت مراتع، تقویت پوشش گیاهی، پیشگیری از حریق درعرصه‌های منابع طبیعی، مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، توسعه زراعت چوپ در راستای جلوگیری از قطع وبرداشت بی رویه ازجنگلها و غیره ازاولویت‌های مهم منابع طبیعی است.

خزائی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی تنها محدود به حفاظت فیزیکی از عرصه‌های منابع طبیعی نمی‌شــود، عنوان کرد: در این برنامه تمام نیازهای جوامع بهره‌بردار و اولویت‌های توســعه و احیای جنگل‌های اســتان پیش بینی و سیاســت‌های اجرایی برای آنها تعریف شــده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اســتان همــدان با اشاره به عزم جدی منابع طبیعی برای تخریب سازه‌های احداثی که در اراضی ملی احداث شده است گفت: البته ویلا‌ها و خانه باغ‌هائی که درجاده سد اکباتان ساخته شده در مستثنیات مردم واقع شده و منابع ملی نیست و برخورد با تغییرکاربری‌ها باغات در حیطه وظایف اموراراضی سازمان جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان پذیرفته نیست که حتی یک متر مربع نیز در اراضی منابع طبیعی که متعلق به دولت وعموم مردم است ساخت و ساز انجام شود افزود: چند رأی در شهرستان بهار برای تخریب سازه‌های غیر مجاز در اراضی منابع ملی صادر و اجرا شد و ساخت و سازهای غیر مجاز در مسیرجاده سد اکباتان سازه‌هایی‌اند که در باغات هستند که در حیطه مسئولیت و وظایف منابع ملی نیست و دستگاه های متولی این امور اموراراضی جهادکشاورزی است.

خزائی اظهار داشت: با تعامل صورت گرفته با دادگستری و نیروی انتظامی با متخلفان، افراد سودجو و متصرفان منابع طبیعی به طور قطع برخورد می‌کنیم ضمن اینکه راه وشهرسازی، اموراراضی و منابع طبیعی به دنبال برخورد قاطع با متخلفان هستند و در آینده نزدیک جامعه برخوردهای جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز را لمس خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه