آخرین اخبار

3. خرداد 1398 - 12:04   |   کد مطلب: 28305
کارشناس ارشد گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، همدان را به عنوان یکی از مهمترین استان های مقصد و مسیر گردشگری معرفی کرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایسنا، منطقه همدان،  فریبا نعمتی  چهارشنبه یکم خردادماه  در نشست تخصصی فعالان صنایع‌دستی استان همدان، بیان کرد: همدان با مشخصه چرم و سفال در کشور شناخته می شود که علاوه بر این دو صنایع دستی ناملموسی شامل انواع خوراکی ها را دارد.

وی با اشاره به ثبت جهانی لالجین به عنوان شهر جهانی سفال، بیان کرد: هر کدام از شهرستان های استان ویژگی خاصی دارند مانند ملایر که به عنوان شهر ملی منبت شناخته شده و در صنعت مبل سازی سرآمد است.

نعمتی به صنعت چرم در همدان اشاره کرد و گفت: در گذشته محل های مختلفی در عرصه چرم فعالیت می‌کردند که نشان از قدمت این حرفه در استان دارد به گونه‌ای که در حال حاضر هم کیفیت آن با سایر استان های مطرح مانند مشهد برابری می کند.

وی معضل اساسی صنایع دستی را چنین عنوان کرد: در این حوزه تبلیغات خوبی انجام نمی شود، حتی در رویداد 2018 شاهد اتفاق خاصی نبودیم و معرفی کامل و جامعی از آثار و صنایع دستی استان به عمل نیامد.

نعمتی پیشنهاد کرد: تمام شهرستان های استان، با جمع آوری اطلاعات و پتانسیل های موجود در شهر خود به اداره کل میراث فرهنگی مراجعه کرده تا بروشوری برای معرفی آنها تهیه و آماده کنیم.

کارشناس ارشد گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان خاطر نشان کرد: استان همدان توانایی و پتانسیل ایجاد شهرک صنایع دستی و اشتغال در این زمینه را دارا است و باید از آن استفاده کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه