آخرین اخبار

5. خرداد 1398 - 11:37   |   کد مطلب: 28316
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار:
کاهش میزان جرایم در ماه مبارک رمضان
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهار گفت: در ماه رمضان میزان جرایم کاهش می یابد.

به گزارش بهارانه، سرهنگ بزرگعلی نوری در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر از کم شدن تعداد جرایم در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان بهار خبر داد.

نوری در این باره گفت: با توجه به فضای مذهبی شهرستان بهار و با توجه به اینکه در ماه رمضان اکثر مردم به مراسم مذهبی مشغول هستند، شاهد کم شدن تعداد جرایم در حوزه های مختلف در شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: در موضوع روزه خواری خوشبختانه به دلیل بافت مذهبی شهرستان موردی نداشتیم و اگر هم موردی بوده در خصوص مسافرین و افرادی است که عذری داشته اند.

نوری ادامه داد: در بحث قاچاق در دو ماه ابتدایی امسال ۳ و نیم میلیارد تومان کشف قاچاق داشتیم؛ اما در ماه رمضان نیز این جرم کمتر اتفاق می افتد.

وی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در ماه رمضان گفت: در این ایام همچون دیگر ایام سال در بحث آموزش همگانی اقدامات خوبی در سطح مدارس ، مساجد و اماکن عمومی در زمینه مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه و به صورت هدفمند انجام می گیرد.

وی همچنین با اشاره به قانون ممنوعیت حمل سلاح سرد غیر متعارف گفت: به استناد ماده ۶۱۷ قانون تعزیرات حکومتی و اصل ۱۵۶ قانون اساسی با توجه به اینکه حمل سلاح سرد غیر متعارف ممنوع می باشد؛توسط کارشناسان انتظامی برای اقشار مختلف مردم کلاس آموزشی تشکیل شده و از عواقب حمل سلاح سرد غیر متعارف اقشار مختلف را آگاه کردند. چرا که آموزش های این چنینی باعث پیشگیری از دعوا و درگیری در سطح جامعه و بالا رفتن آگاهی خواهد شد.

وی ادامه داد: قبل از ماه رمضان از تفرجگاه ها و رستوران ها نظارت به عمل آمده و تعداد محدودی از رستوران ها و آن هم برای رفاه حال مسافران نسبت به ارائه خدمات اقدام خواهند کرد. در غیر این صورت با هر گونه تظاهر به روزه خواری برخورد خواهد شد.
مرضیه کریمی رادپور

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه