آخرین اخبار

15. خرداد 1398 - 12:04   |   کد مطلب: 28376
امروز نماز عید سعید فطر در تپه مصلی شهر همدان به امامت حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با حضور گسترده مردم شهر همدان برگزار شد.

به گزارش بهارانه، حجت الاسلام والمسلمین شعبانی ایراد کرد : عید سعید فطر بازگشت به فطرت است و من خودم و شما را به تقوی الهی دعوت میکنم.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی اظهار داشت : شاید عید فطر پایان یک ماه روزه داری باشد اما برای اولیا خدا شروعی دوباره است برای پیوند خوردن به پروردگار عالمیان؛ یک ماه عبادت و بندگی، یک ماه رعایت تقوا و خویشتن داری به ما نشان داد میتوانیم در مسیر عبودیت خدا قدم برداریم.

شعبانی بیان کرد : ما در این یک ماه عبادت و بندگی را تمرین کردیم و به این نتیجه دست پیدا کردیم که می توانیم به سمت پروردگار سرعت بگیریم؛ و این ماه و این روز بزرگ اتمام حجت من و شماست به سوی خدا.

امام جمعه همدان گفت : ماه رمضان شروع تقواست نه پایان آن و در این ماه توانستیم با بی توجهی به هواهای نفسانی و مبارزه با آن پیروز و سربلند باشیم.
وی افزود : عید فطر یعنی عید فطرت عیدی که در آن زائیده شدیم مثل روزی که از مادر متولد شدیم؛ گرایش من و شما گرایش خدائیست و عید فطر عید فطرت و بازگشت به سوی خداست.

او گفت : امیدواریم خداوند به همه ما توفیق عنایت کند خصوصا به جوانان تاکید می کنم که در انجام فرایض دینی کوتاهی نکنند.
وی ادامه داد : شب های قدر را با همه عظمت پشت سر گذاشتیم و از خداوند توفیق عبودیت و بندگی می خواهیم.
او گفت : روز عید باعث شد تا که از همه شما به خاطر حضورتان در راهپیمایی روز قدس تقدیر و تشکر کنم؛ و یادی کنیم از امام امت و چیزی که امروز از اسلام باقیست از شجاعت آن مرد بزرگ و شریف است؛ اگر امروز در امنیت به سر می بریم مدیون عظمت این مرد بزرگ تاریخ هستیم.

شعبانی گفت : آرمان امام و مقام رهبری در قرآن و نهج البلاغه است اگر امام در مسیر قیام الهی قرار گرفت مبتنی بر نهج البلاغه بود.

وی در ادامه گفت : امروز یادی کنیم از تمامی شهدای ۱۵ خرداد که آغازگر این انقلاب کبیر بودند و با هوای نفسانی خود جنگ کردند و در این راه قدم گذاشته و پیروز شدند.

فردوس نبی پور

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه