آخرین اخبار

9. مرداد 1398 - 11:34   |   کد مطلب: 28726
همایش طرح‌های آموزش شهروندی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، با حضور گروه‌های برتر دوام محلات روز سه شنبه در شهر همدان برگزار شد و محله "خضر" رتبه نخست را بین دیگر محلات کسب کرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا؛ در این همایش که به همت مرکز مدیریت بحران شهرداری همدان برگزار شد، محله خضر بین 74 محله، رتبه نخست را کسب کرد.

یکی از متخصصان و اساتید دانشگاه ها در حوزه مدیریت بحران که در این همایش شرکت کرده بوده عنوان کرد: زلزله یک فرایند طبیعی زمین است، آنچه که زلزله را وحشتناک می‌کند، تخریب خانه‌ها است.

عباس غروی با بیان اینکه دکوراسیون و نحوه چیدمان منازل نادرست است اظهار داشت: در منازل طوری وسایل را چیدیم که اگر زلزله شود نتوانیم جان خود را نجات دهیم.

وی به زلزله سر پل ذهاب اشاره کرد و اظهار داشت: 165 هزار چادر در این زلزله توزیع شد، اما مردم از آموزش‌های شهروندی در خصوص زلزله و مقابله با بحران و کمک‌های اولیه برخوردار نیستند.

غروی هدف این همایش را تلنگری به جامعه تاب‌آور همدان عنوان کرد و افزود: شهروندان باید با آموزش‌ ‌های شهروندی در خصوص مقابله با بحران آماده شوند.

 رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان نیز در این همایش، با بیان اینکه کاری که با شهروندان باشد هم سختی دارد و هم موفقیت آمیز است، اظهار کرد: در حوزه مدیریت بحران اگر همکاری شهروندان نباشد نه تنها شهرداری بلکه هیچ دستگاهی موفق نیست.

محمدرضا بیاناتی اظهار داشت: چنانچه مشارکت شهروندان را در حوزه مدیریت شهری داشته باشیم و سطح ایمنی را بالا ببریم به طور قطع موفقیت هم بیشتر می شود.

وی تاکید کرد: جای خوشحالی است که شهر تاب‌آور همدان توانسته نام خود را در سطح ملی مطرح کند.

بیاناتی گفت: این مهم همکاری اعضا در تمام نهادها را می‌طلبد و باید مشارکت شهروندان در آموزش‌های رایگان شهروندی را جلب کنیم تا مقابله‌های قبل از اتفاق را داشته باشیم و خسارت جانی و مالی را کاهش دهیم.

گفتنی است سال گذشته شهرداران شهرهای همدان، ملایر، اسدآباد، بهار، فامنین، نهاوند، رزن، کبودراهنگ و لالجین با امضای گواهی به عضویت شهرهای تاب آور جهان در ایران درآمدند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه