آخرین اخبار

10. مرداد 1398 - 13:17   |   کد مطلب: 28731
اجرای طرح آبرسانی از سد قوچم و تالوار به شهر همدان سالانه حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که به گفته نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت امسال رقم ناچیزی برای آن در نظر گرفته شده که نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا؛ طرح آبرسانی از قوچم و تالوار به شهر همدان، در سال ۹۷ حدود ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار داشت اما امسال در بودجه سال ۹۸ حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده که بسیار ناچیز است. 

انتقال آب آشامیدنی این طرح برای ۱۲ شهر همدان، مریانج، جورقان، فامنین، قهاوند، بهار، صالح آباد، لالجین، مهاجران، کبودراهنگ، گل تپه، شیرین سو و ۱۵۹ روستا و پایگاه شکاری شهید نوژه به میزان ۵۱.۵ میلیون مترمکعب در نظر گرفته شده است. 

امیر خجسته روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه مدیران با توجه به اینکه بحث بودجه از موضوعات جدی است پیش بینی ها و پیگیری ها را داشته باشند خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی وقت رسیدگی است که بودجه های طرح های ملی را از وزارتخانه ها پیگیری کرد.

وی ادامه داد: بودجه انتقال آب از سد قوچم امسال مناسب نبود و باید مدیر منطقه حساسیت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث آب که یک ابر چالش است باید با جدیت بیشتری پیگیری شود خاطرنشان کرد: بحث آب همدان جدی است باید تمام توان خود را بگذاریم و این موضوع مهمترین طرحی که باید پیگیری کنیم و آن را به عنوان ابر چالش می بینیم.

خجسته بر انجام طرح های با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تاکید کرد و گفت: طرح های بزرگ گردشگری در همدان ایجاد می شود لذا جذب سرمایه گذار و موانع کار آنها یک اصل است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار باید مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: سرمایه گذار سد اکباتان باید حمایت شود اجرای این طرح  اشتغالزایی بالایی در منطقه خواهد داشت.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با اشاره به احداث سایت میدان بار همدان نیز گفت: بحث میدان بار از رکود خارج شود کار نباید به دلیل اختلاف بخوابد.

خجسته در خصوص ثبت جهانی آثار همدان نیز گفت: باید ثبت هگمتانه را با رفع موانع ثبت جهانی، اجرایی و عملیاتی کنیم چراکه ثبت جهانی آثار گردشگران و توریست های زیادی را به استان می آورد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه