آخرین اخبار

13. مرداد 1398 - 21:01   |   کد مطلب: 28756
از کتاب "ساجی" با حضور نویسنده این اثر "بهناز ضرابی‌زاده" و علاقمندان به کتابخوانی رونمایی شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، نویسنده این کتاب می گوید: این اثر، خاطرات نسرین باقرزاده، همسر شهید بهمن باقری است که بازخوانی رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.
خانم ضرابی زاده با بیان اینکه نوشتن کتابی مانند ساجی که روایت دوران جنگ و سختی‌های مردم در خرمشهر است آرزوی دیرینه من بود، گفت: خاطرات خانم باقرزاده همسر شهید بهمن باقری اتفاقی از طرف یکی از دوستان به دست من رسیده است که این خاطرات بسیار پراکنده را در مدت سه سال مطالعه و به صورت مدون در قالب این کتاب منتشر کردم.
وی با اشاره به اینکه دو خاطره جالب در این اثر سبب شد تا درباره آن‌ها فکر کنم، افزود: خرمشهری بودن خانم باقرزاده و عشقی که سبب ازدواج خانم باقرزاده و همسرشان شد مرا به نوشتن این کتاب تشویق کرد.
نویسنده کتاب "ساجی" افزود: برای نگارش این کتاب ۷۰ساعت مصاحبه با خانم باقرزاده انجام داده و برای رسیدن به درک درست از خاطرات، چندین بار نیز به خرمشهر و آبادان سفر کرده ام.
خانم ضرابی زاده با اشاره به اینکه برای نگارش این کتاب در سفر‌های خود به خرمشهر و آبادان هزار قطعه عکس تهیه کرده است، بیان کرد: برای آشنایی با آداب و رسوم مردم این منطقه کتاب‌های تاریخی و حتی رمان‌های بسیاری را مطالعه و تلاش کردم مثل یه خرمشهری با این خاطرات ارتباط برقرار کنم.
خانم بهناز ضرابی زاده نویسنده کتاب‌های "دختر شینا"، "گلستان یازدهم"و"ساجی" هم اکنون مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان است.
این کتاب‌ها با موضوع خاطرات دختران و همسران شهدا و با موضوع دفاع مقدس است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه