آخرین اخبار

17. مرداد 1398 - 10:43   |   کد مطلب: 28777
به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و هفته خبرنگاری جشنی در استانداری همدان برگزار شد.

به گزارش بهارانه، عصر روز گذشته به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و هفته خبرنگاری جشنی در استانداری همدان با حضور حجت الاسلام و المسلمین شعبانی نماینده ولی فقیه مردم استان همدان، حاج بابایی نماینده مردم همدان، مسئولین حوزه مطبوعات، خجسته نماینده مجلس، شهرداری و دیگر مسئولین دیگر دستگاه ها برگزار شد.

 مسئول اداره فرهنگ و ارشاد استان ایراد کرد : خبرنگار با اندیشه عجین شده و چه خوبست این اندیشه روی کاغذ پیاده شود؛ خبرنگاران از اقشار فرهیخته و نخبه جامعه اند و نقش توسعه یافتگی در جامعه را دارند.

 وی ضمن عرض خسته نباشید به خبرنگاران تلاش خبرنگاران را ارزشمند دانسته و افزود : همه ما موظفیم که از آنان حمایت کنیم و به کار و تلاش آنان ارج نهیم.

 استاندار همدان شاهرخی اظهار داشت : تاکید می کنم رشد و توسعه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بدون وجود جریان رسانه در حقیقت غیر ممکن است؛ چون نقشی که رسانه در آگاه سازی و تبادل اطلاعات و اخبار و شفاف سازی که لازمه حرکت است امکان پذیر نیست مگر اینکه جریان رسانه با قدرت و قوت به کار خود ادامه دهد و اثرگذار باشد به خاطر همین رکن چهارم دموکراسی برای جریان اصحاب رسانه نام گذاری شده است.

 شاهرخی ادامه داد : در مصاحبه رئیس جمهور شاهد این بودیم که جریان آزاد خبر ها و فعالیت رسانه ها، نقد سازنده و موثر توسط رسانه ها تاکید شد؛ و ما مسئولین را موظف کردیم که در قبال اصحاب رسانه پاسخگو باشند و در طول سال چندین جلسه با خبرنگاران داشته باشند.

 بختیاری از خبرگذاری ایرنا به نمایندگی از طرف خبرنگاران خانم از مشکلات حوزه خبرنگاران خانم خطاب به استاندار و مسئولین گفت : حقوق و بیمه نداریم، و حقوق ناچیزی که دریافت می کنیم کفاف هزینه های بالا را نمی دهد و مسئولین هم وعده های زیادی می دهند که پس از گذشت این هفته به فراموشی سپرده می شود و سال دیگر و روز دیگر خبرنگاری از راه می رسد.

 بختیاری از حق التحریه بیشتر خبرگذاری ها و سایر رسانه ها را از جمله مشکلات این قشر بیان کرد و گفت : بیشتر خبرنگاران با سابقه بالای ۱۰ سال بدون بیمه و هیچ پشتیبانی کار پر استرس خود را ادامه می دهند.
 
 خبرنگار ایرنا افزود : در کنار مشکلات و دغدغه های خبرنگاران مسائلی همچون نقد پذیر نبودن مدیران، بی تفاوتی آنان نسبت به نقدها، شناخت ناکافی از حرفه خبرنگاری و تمایل به شنیدن تعریف و تمجید از آنها از دیگر مسائلی است که یک خبرنگار را بسیار آزرده خاطر می کند.

 بختیاری گفت : مشکلات بانوان خبرنگار که اکثریت قشر خبرنگاران استان همدان را تشکیل می دهد دو چندان است؛ بانوان خبرنگاری که پا به پای مردان در همه ی برنامه های خبری در سرما و گرما و زمان های نامناسب حضور داشته و با وجود محدودیت ها نسبت به انعکاس اخبار در تلاش هستند.

 خبرنگار ایرنا خطاب به استاندار گفت امیدواریم سال دیگر این مشکلات از زبان دیگر خبرنگار به گوش شما نرسد
و آنچه که ضروری به نظر می رسد مطالبه همه خبرنگاران برای تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران است؛ چرا که استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن با داشتن سه روزنامه وزین و هفته نامه های معتبر نیازمند تشکیل چنین صنفی است که سالها با تشکیل آن مخالفت شده.

 سردار فارسی خبرنگار روزنامه اطلاعات به نمایندگی از طرف خبرنگاران آقا مشکلات حوزه خود را مطرح کرد و افزود : عده ای از مسئولین که روابط عمومی ادارات می باشند روز و هفته خبرنگار را فرصتی برای تجلیل از فعالان حوزه خبر و رسانه و بزرگداشت جایگاه خبرنگار دانسته و فرصت را غنیمت شمرده و پای صحبت آنان نشسته هرچند سوری از آنها دلجویی می کنند؛ و به زیبایی سخنانی دهان پرکن مانند سخنانی که خبرنگاران رابط بین مسئولین و جامعه هستند و خبرنگاران چشم و گوش جامعه می باشند؛ نقش رسانه در توسعه پایدار و.... که گوش همگان از این حرف ها پر است؛ بیان می کنند.

 خبرنگار فارسی ادامه داد : هر چقدر که پیش می رویم افرادی وظایف جدیدتری برای خبرنگاران تعیین کرده و تاکید می کنند که برخی وظایف مثل خبرنگار باید نقش بازوی توانمند مدیر اجرائی را داشته و باید با مسئولین در تعامل بوده و مشکلات جامعه را پیش از انعکاس در رسانه به مدیران منتقل کنند و اخلاق مدار و بدون انتقاد سازنده و نقد تحلیل کننده باشد.

 وی افزود : ۲۰ سال است که تکرار می کنیم تعامل و همکاری بسیار ضعیف بسیاری از مسئولین اجرائی با خبرنگاران خوب نیست و برای تهیه خبر و گزارش با مشکلات رو به رو هستند و برخی از مسئولین ما را نامحرم و غیر خودی می دانند و روابط عمومی ها در دعوت از خبرنگاران برای پوشش خبری دستگاه ها  نسبت به بعضی ها بی میلی می کنند و در دادن آگهی و رپورتاژ رسانه ها عدالت رعایت نمی شود و مدیران انتقاد پذیر نیستند.

در انتها از خبرنگارانی که به تازگی ازدواج کرده بودند تقدیر به عمل آمد

فردوس نبی پور

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه