آخرین اخبار

17. مرداد 1398 - 11:16   |   کد مطلب: 28779
با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی همدان افتتاح شد

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام،27 درصد بزر سیب زمینی کشور در همدان تولید می شود و همدان علاوه بر تولید ماشین آلات کشاورزی با کیفیت، در برخی محصولات از جمله تولیدات بذر سیب زمینی برند کشوری است که باید برای بهره برداری از این مزیت برای ایجاد اشتغال کمال بهره را ببریم.
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (ماشین آلات، نهاده ها، سیستم های آبیاری و کشت های گلخانه ای) و چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان همدان آغاز به کارکرد. این نمایشگاه از لحاظ کیفیت و تخصص فراتر از نمایشگاه های سال گذشته است .
 این نمایشگاه با حضور90شرکت کننده ازاستان های تهران، گلستان، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی،کردستان،کرمانشاه، گیلان،سمنان، مازندران، قم، زنجان، اردبیل، البرز، همدان و برخی کشورهای خارجی از جمله ایتالیا و چین درفضایی بالغ بر5000مترمربع درسالن های ابن سینا، الوند، هگمتانه همدان میزبان بازدیدکنندگان است. 
تولید کنندگان محصولات کشاورزی همزمان با فصل برداشت محصولات کشاورزی تولیدات و قطعات مدرن خود را با هدف شناساندن توانمندی های بخش کشاورزی، صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات به شانزدهمین نمایشگاه آورده اند و از 15 تا 18 مرداد به مدت 4 روز پذیرای کشاورزان استان و کشور هستند.
معاون زارعی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی این نمایشگاه را جزو برترین نمایشگاه های کشور برشمرد و گفت: استان همدان با وجود محدودیت منابع آب و زمین زراعی دارای برند چند محصول است این مزیت سخت کوشی و پشت کار مردم همدان را نشان می دهد.
عباس کشاورز نمایشگاه کشاورزی را آخرین محل تلاقی اندیشه ها و یافته های عرضه تجاری دانست و گفت: این فضا مشابه بورس عمل می کند چرا که قیمت ها شفاف می شوند همچنین یکی از فضاهای اثر گذار برای معرفی محصولات و رونق تولید نیز به شمار می رود و می شود ادعا کرد در این چنین نمایشگاه هایی فضای کسب و کار مهیا می شود. چراکه مراجعین هوشمندانه عمل می کنند.
وی با برشمردن این موضوع که تولید کنندگان به جای تقابل به سمت تعامل بروند و در شرایت کنونی مشکلات اقتصادی از دولت بخواهند حل مشکلات چند وجهی باشد افزود : توصیه ای به عرضه کنندگان دارم هنرشان این باشد در کنار عرضه کالا گروه فنی و خدماتی تعریف کنند و این افراد متخصص پس از فروش ضمن حضور در مزارع چگونگی کار با ادوات و محصولات فروخته شده را در اختیار کشاورز قرار دهند.
رئیس دفتر مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور حضور تیم هایی از استان قزوین، زنجان، کردستان،کرمانشاه، درقالب 40 تور از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی خبر دادو خاطر نشان کرد: همدان جزو 40 استان برتردرحوزه کشاورزی است که تولید کنندگان این حوزه می توانند به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی کشور تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند.
کامبیز عباسی گریزی نیز به توانمندی و جایگاه شرکت های کشاورزی استان همدان زد و گفت: بهره برداران کشاورزی در استان همدان داریم و سالانه 117 تن گندم در همدان تولید می شود و از 95 غرفه موجود در نمایشگاه 27 غرفه از استان همدان است.
وی پشتیبانی اتاق اصناف از غرفه داران همچنین تشکیل کلاس های ترویجی آموزشی برای کشاورزان در نمایشگاه کشاورزی را از دیگر تدابیر اندیشیده شده در اتاق برشمرد.
معاون امور هماهنگی و اقتصادی استان نیز 82 درصد آبیاری بارانی اراضی کشاورزی استان همدان را مطلوب ارزیابی کرد و استفاده از منابع درست از آب و خاک را موضوعی دانست که همچنان جزو اولویت های دست اندر کاران کشاورزی استان همدان است.
ظاهر پور مجاهد از جهاد کشاورزی خواست امنیت غذایی را جزو موضوعات مهم کشور ببیند و ضمن استفاده از پتانسیل های کشاورزی نگاه ویژه به این امر مهم داشته باشد در کنار این موضوع نیز با اعلام به موقع نرخ خرید گندم همچنین تخصیص دومین بار تسهیلات آبیاری بارانی به کشاورزان این قشر را حمایت کند.
غرفه داران دیگر استان ها در گفتگو با همدان پیام نمایشگاه کشاورزی همدان را به عنوان پایلوت نمایشگاه های کشور نام بردند و تولید کننده قطعات بذر پاشی از حضور پنجمین بار خود در نمایشگاه با ابراز رضایت گفت این نمایشگاه فرصت مناسبی برای بازاریابی است و ما هر ساله پس از اتمام نمایشگاه مشتریان زیادی را جذب محصولات خود می کنیم
لازم به ذکر است این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال گذشته کیفیت مطلوب تری دارد و علاوه بر 3 سالن هکمتانه، الوند و ابن سینا در فضای بیرونی نمایشگاه نیز ماشین آلات کشاورزی، بذرپاشی ، کاشت، داشت و برداشت نیز در معرض دید بازدیدکنندگان است. اولین روز نمایشگاه شاهد حضور دست اندر کاران حوزه کشاورزی کشور و استان همچنین مدیران دیگر دستگاه ها بودیم.
این نمایشگاه از15مرداد کارخود را آغاز و تا 18 همین ماه با حضور بیش از 90 تولید کننده همه روزه از ساعت 16 تا 21 و روز جمعه از 10 صبح تا 21 شب پذیرای کشاورزان و دامداران استان است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه