آخرین اخبار

17. مرداد 1398 - 11:32   |   کد مطلب: 28781
مدیركل بیمه سلامت همدان گفت: ثبت الكترونیكی نسخه، 20 تا 30 درصد از مراجعه غیرضروری، تكراری و حتی تداخل‌های دارویی جلوگیری می كند.

به گزارش بهارانه، سعید فرجی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: سال 97 را می توان با توجه به مدیریت هزینه و پرداخت بدهی های معوق سال های گذشته، سالی موفقیت آمیز برای سازمان بیمه سلامت دانست از آن جهت كه در این سال گام های مهمی در راستای كاهش هزینه ها و استقرار سازمان الكترونیك اتفاق افتاد.
وی درباره آغاز طرح نسخه نویسی الكترونیك در شهر همدان همزمان با سراسر كشور اظهار داشت: اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیك، دستاوردهای مهمی به دنبال داشته است.
مدیركل بیمه سلامت همدان افزود: با استقرار سیستم نسخه نویسی الكترونیكی در استان همدان از چاپ حدود 500 هزار جلد دفترچه در سال جلوگیری می شود.
فرجی اضافه كرد: با اجرای این طرح دیگر نیازی به ارایه دفترچه بیمه سلامت نیست و بیمه شدگان در زمان مراجعه به مراكز طرف قرارداد با ارایه كد ملی، استحقاق سنجی شده و ویزیت می شوند.
وی از امكانات دیگر این طرح را استحقاق سنجی، تجویز دارو و خدمات تشخیصی درمانی و دریافت دارو و خدمت در داروخانه ها و مراكز پاراكلینیكی بدون نیاز به دفترچه عنوان كرد.
مدیركل بیمه سلامت همدان ادامه داد: همچنین اجرای این طرح امكان رسیدگی الكترونیكی به اسناد پزشكی را فراهم می كند.
فرجی افزود: در نظر داریم تسهیلاتی برای گروه پزشكی كه مشاركت در طرح نسخه نویسی الكترونیك دارند ارایه دهیم از جمله پرداخت سریعتر مطالبات این گروه از پزشكان مد نظر است.
998 هزار و 531 تن از مردم همدان معادل 57 درصد از كل جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه