آخرین اخبار

23. مرداد 1398 - 9:27   |   کد مطلب: 28832
معاون محیط طبیعی اداره كل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: 75 قطعه جانور در نیمه اول سال جاری به طبیعت این استان بازگشتند.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه روابط عمومی محیط زیست همدان عادل عربی با بیان این خبر افزود: 10 قطعه بوتیمار، 10 بهله سارگپه، 13 قطعه كبك، 9 قطعه طرقه، 8 بهله دلیجه، 6 بهله عقاب طلایی، 6 قطعه سهره، 3 قطعه لاك پست و 3 بهله جغد شاخدار از جمله گونه هایی هستند به زیستگاه های شان در استان همدان بازگشتند.
عربی افزود: همچنین یك قلاده سنجاب، یك قطعه خرگوش، یك قطعه مرغ مینا، یك قطعه زنبورخوار، یك قطعه باكلان، یك بال لك لك و یك حلقه مار آبی نیز در این مدت در طبیعت استان رهاسازی شده اند.
وی یادآوری كرد: این گونه ها توسط دوستداران محیط زیست و شهروندان و یا از طریق كشف و ضبط از متخلفان قانون شكار و صید به اداره های حفاظت محیط زیست همدان تحویل داده شده بودند كه پس از تیمار، در مناطق حفاظت شده و شكار ممنوع این استان رهاسازی شدند.
وی گفت: منطقه حفاظت شده شراء، تالاب آبشینه و منطقه شكار ممنوع الوند در شهرستان همدان، منطقه شكار ممنوع تجرك در شهرستان های فامنین و ملایر، منطقه حفاظت شده خانگرمز در تویسركان، منطقه حفاظت شده آلموبلاغ در اسدآباد، منطقه شكار ممنوع كرفس در رزن و منطقه شكار ممنوع شیرین سو در كبودراهنگ میزبان این گونه های جانوری بودند.
تاكنون 307 گونه جانوری در استان همدان شناسایی شده است.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: پیرنیا

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه