آخرین اخبار

26. مرداد 1398 - 8:46   |   کد مطلب: 28870
رئیس اتحادیه وارد کنندگان و صادر‌کنندگان اقلیم کردستان عراق گفت: مبادلات تجاری میان اقلیم کردستان و همدان افزایش می‌‌یابد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، شیخ مصطفی عبدالرحمن عبدالله ظهر امروز در همایش تخصصی صنعت کیف، کفش و چرم همدان، اظهار داشت: پیوند و مبادلات تجاری میان تولید کنندگان همدان و اقلیم کردستان، سابقه‌ای دیرینه دارد و امروز هدف اصلی  از آمدن هیئت تجاری اقلیم کردستان به همدان، افزایش مبادلات تجاری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه همدان عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی را کسب کرده، پیشنهاد می‌کنیم همدان به عنوان پایتخت تجارت و صنعت نیز نامگذاری می‌شود.

رئیس اتحادیه  وارد کنندگان و صادر کنندگان  اقلیم کردستان عراق گفت: در طول بازدید های به عمل آمده از تولیدی‌های کیف و کفش همدان به این نتیجه رسیدیم که تولید کنندگان قابلیت سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان را دارند و ما نیز از این سرمایه‌گذاری استقبال می‌کنیم.

عبدالرحمن عبدالله گفت: امیدواریم این مبادلات و همایش ها شدت بگیرد، همچنین از صنعت گران و اتاق اصناف همدان دعوت میکنیم که به منطقه ما بیایند. خرسندیم که صنعت گران همدان در نمایشگاه اقلیم کردستان و نمایشگاه‌هایی که در شهرهای غربی تشکیل می‌شود حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه کشور ترکیه کارخانه جات خود را در اقلیم کردستان به کار گرفته و صنعت گران مشغول به کار شدند، ابراز کرد: از صنعت گران جمهوری اسلامی نیز حمایت می‌کنیم و تمایل ما بر این است که سهم واردات از کشور ایران بیش از ترکیه باشد.

رئیس اتحادیه  وارد کنندگان و صادر کنندگان  اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: سهم سالیانه واردات اقلیم کردستان از کشورهای همسایه 20 میلیارد دلار است که سهم جمهوری اسلامی از این واردات 6 میلیارد دلار، 12 میلیارد  دلار سهم ترکیه و مابقی از دیگر کشور ها است. امیدواریم واردات از کشور ایران به اقلیم کردستان به 10 میلیارد دلار برسد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه