آخرین اخبار

27. مرداد 1398 - 15:20   |   کد مطلب: 28887
رئیس هیات اسکیت همدان با بیان اینکه در حوزه قهرمانی افتخارهای ارزشمندی توسط اسکیت این استان کسب شده است گفت: قهرمانان این رشته ورزشی در سطح کشور حمایت نمی شوند.

به گزارش بهارانه، مهدی مجیدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران ایرنا، اظهار داشت: در رقابت های اینلاین هاکی عرفان زنگنه و حمید آبکار ۲ اسکیت باز همدانی موفق به کسب مدال طلا شدند اما برای اعزام به این مسابقات مجبور به گرفتن تسهیلات شدند.

وی اضافه کرد: اینلاین هاکی جزو رشته هایی است که ورزشکاران برای اعزام باید هزینه شخصی پرداخت می کردند لذا همین مساله باعث شد تا سه ورزشکار دیگر این استان امکان اعزام نداشته باشند.

مجیدی افزود: به هر حال یک ورزشکار برای حضور در میدان آسیایی باید ماه ها از زندگی به دور باشد و حمایت مالی نیز از آنها صورت نمی گیرد و بر این اساس مجبور به انصراف می شوند.

رئیس هیات اسکیت همدان اظهار داشت: حتی با گذشت هفته ها از قهرمانی اسکیت بازان اینلاین هاکی، هدایای آنها پرداخت نشده است.

وی با اشاره به درخشش سجاد محمدی دیگر اسکیت باز همدانی در سطح جهان گفت: این ورزشکار هم عنوان چهارمی و پنجمی جهان را کسب کرده در شرایطی که امکانات اسکیت او قابل قیاس با حریفان جهانی نبود.

استفاده از کفش غیر استاندارد در اسکیت آسیب رسان است 

رئیس هیات اسکیت همدان گفت: استفاده از کفش های غیراستاندارد منجر به آسیب رساندن به پاها می شود بنابراین والدین بدون آگاهی برای فرزندان خود خرید نکنند

مجیدی ادامه داد: اسکیت ورزشی تخصصی است که نیاز به کفش مرغوب و استاندارد دارد و استفاده از کفش های غیراستاندارد منجر به قوسی و پرانتزی شدن پا و حتی آسیب های جدی تر می شود.

وی خاطرنشان کرد: والدین برای تهیه کفش بهتر است از مربیان مجرب و مورد تایید هیات اسکیت مشاوره دریافت کنند.

مجیدی افزود: مواد کفش های اسکیت مورد عرضه در بازار اغلب کیفیت پایین و بدون استحکام هستند و توصیه ما اخذ مشاوره از مربیان هیات است.

رئیس هیات اسکیت همدان با اشاره به شایعه هایی مبنی بر منع کودکان از این ورزش گفت: نباید به این حرف ها توجه کرد و به طور قطع دریافت مشاوره از پزشک متخصص بهترین راهکار است.

 رتبه تک رقمی در کشور

مجیدی با اشاره به موفقیت های کسب شده رشته اسکیت همدان گفت: با تلاش اعضای هیات، مربیان و اسکیت بازان توانستیم جایگاه تک رقمی در کشور کسب کنیم و جزو هفت هیات برتر شدیم.

وی بیان کرد: ورزش اسکیت اکنون به جز فامنین در تمامی شهرستان های این استان فعال است و حتی در برخی روستاها و شهرهای کوچک هم اسکیت سوار داریم.

رئیس هیات اسکیت همدان افزود: در چهار سال اخیر توانستیم به خوبی این رشته را در ۲ بخش قهرمانی و همگانی فعال کنیم و به دستاوردهای مهمی برسیم.

وی اظهار داشت: علاوه بر فعالیت اسکیت در فضای سرپوشیده، در پارک شهرک شهید بهشتی، مجتمع تفریحی عباس آباد، شهربازی رنگین کمان، دانشگاه بوعلی و شهر بهار نیز پیست روباز داریم.

وی خاطرنشان کرد: حتی مکاتبه های لازم را با شهرداری ها برای اختصاص فضا در پارک ها و بوستان ها برای ورزش اسکیت داشته ایم ضمن اینکه از شهرداری همدان خواسته ایم تا در مسیر آرام سازی ارم نیز پیست اسکیت اختصاص دهند.

 بهترین کفش پوش کشور در همدان

مجیدی با اشاره به اینکه امکانات زیرساختی اسکیت همدان در کشور کم نظیر است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته توانستیم بهترین کفش پوش استاندارد و نادر کشور را در این شهر نصب کنیم که از نظر ابعاد و کیفیت نیز در سطح کشور کم نظیر است.

رئیس هیات اسکیت همدان اضافه کرد: همزمان با ایجاد این امکانات، پنج کمیته تخصصی نیز فعال شد و اکنون رشته های پنج فری استایل، سرعت، اسکیت هنری، هاکی و رول بال را آموزش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه پاییز امسال دوره چهارساله هیات اسکیت به پایان می رسد، گفت: قصد حضور در انتخابات را ندارم و باید فرصت را به جوان ها داد تا توانمندی خود را در عرصه مدیریتی نشان دهند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر