آخرین اخبار

28. مرداد 1398 - 13:59   |   کد مطلب: 28893
به مناسبت عید سعید غدیر خم انجام می شود:
پخت کیک ۵ متری در بهار
دبیر شورای هیئات مذهبی شهرستان بهار از برگزاری بیش از ۱۰۰ مراسم مختلف در عید غدیر خبر داد که از آن جمله می توان به پخت کیک ۵ متری اشاره کرد.

به گزارش بهارانه، سعید فریدی وثوق دبیر شورای هیئات مذهبی بهار با تبریک عید سعید غدیر خم، این عید را عید بزرگ شیعیان نامید که باید به بهترین نحو برگزار شود. وی گفت: در همین راستا در سطح شهرستان بهار  بیش از 100مراسم جشن تدارک دیده شده است که چندین جشن به صورت ویژه و شبکه ای در حال برگزاری است.

فریدی ادامه داد: برگزاری کاروانهای پیاده روی در ۲۵ نقطه از شهرستان بهار به ویژه در شهر بهار در حال پیگیری است که در بهار این مراسم به همت هیئت امنای مساجد و با اهدای کمک هزینه ۴۰ سفر زیارتی مشهد مقدس با حضور دوچرخه های تزئین شده در این همایش برگزار می شود.

وی دیگر برنامه های ویژه این ایام را برگزاری مسابقه نقاشی غدیر، قلم زنی خطاطان و تهیه کیک ۵ متری و دیگر مراسم جشن و مولودیه خوانی در نقاط مختلف شهر نام برد.

فریدی در آخر نقش مردم و حرکت خودجوش آنها را در برگزاری اینگونه مراسم بسیار ارزشمند دانست و از همه شهروندان و مریدان اهل بیت دعوت کرد که در این مراسم حضور چشمگیر داشته باشند و همچنین از حرکت خودجوش مردمی در برگزاری جشن های غدیر تشکر کرد./ ک

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه