آخرین اخبار

28. مرداد 1398 - 15:48   |   کد مطلب: 28896
رئیس اداره تنظیم بازار و امور بازرگانی همدان:
در همدان کمبود مرغ نداریم
رئیس اداره تنظیم بازار و اموربازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در استان همدان کمبود مرغ نداریم، گفت: براساس جوجه ریزی های خرداد و تیر امسال در استان کمبود مرغ نداریم.

به گزارش بهارانه، داریوش سرحدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به افزایش 45 درصدی جوجه ریزی در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهارکرد: جوجه ریزی تیر و خرداد امسال جوجه ریزی معقولی بوده به‌طوریکه در تیرماه 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان صورت گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه استان همدان جز معدود استانهایی است که مرغ را به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازارعرضه می‌کند، تصریح کرد: مرغ در همدان به قیمت مصوب  خرید و فروش می‌شود به طوریکه از مرغداران 9200 تومان و در کشتارگاه 12 هزار و 200 تومان و برای مصرف کننده 12 هزار و 900 تومان عرضه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استانهای همجوار قیمت مرغ را بالاتر از نرخ مصوب تنظیم بازار کشور عرضه می‌کند، افزود: مرغ در استانهای همجوار به قیمت بالاتری فروخته می‌شود و براین اساس جذابیتی برای کشتارگاه های استان ندارد که مرغ را خارج از استان خریداری و کشتار کنند.
سرحدی ادامه داد: کشتارگاه ها می‌توانند مرغ را از استانهای دیگر خریداری و کشتار کنند و با 15 درصد بالاتر از قیمت مصوب بفروشند که البته این مرغ های قطعه بندی در رستورانها توزیع می شود چرا که ما نمی‌خواهیم مرغ های با قیمت تنظیم بازاری در سطح رستورانها توزیع شود.
رئیس اداره تنظیم بازار و اموربازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه حداقل خروج مرغ از استان وجود دارد، یادآور شد: در ستاد تنظیم بازار هماهنگی انجام شده است و شاید کمترین مرغ از همدان صورت بگیرد.
وی با اشاره به کشتار 95 تن مرغ در روز گذشته، گفت: سرانه مصرف مرغ در همدان 21 کیلوگرم در سال است و کشتار 100 تا 110 تن مرغ در روز نیاز همدان را برطرف می‌کند.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه