آخرین اخبار

30. مرداد 1398 - 13:29   |   کد مطلب: 28912
مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت:‌ سالانه حدود 100 میلیارد تومان در استان همدان برای حفظ راه‌ها هزینه می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از ملایر مصطفی پناهنده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ملایر با بیان اینکه خبرنگاران از ارکان مهم جامعه هستند و رسالت مهمی بر دوش آنهاست اظهار کرد: خبرنگاران می‌توانند امید را به جامعه القا کنند.

وی با اشاره به اینکه تعامل خوبی بین رسانه‌های شهرستان و راهداری وجود دارد گفت: مجموعه ما یک مجموعه کاری و پویاست و سعی کرده‌ایم در راستای خدمات‌رسانی به مردم تلاش کنیم.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای ملایر با بیان اینکه ما از انتقاد ناراحت نیستیم و می‌دانیم خیلی از جاده‌ها مشکل دارد گفت: باید نگاه خبرنگاران نگاه اصلاحی باشد، اینکه همه سیستم را زیر سوال ببریم متفاوت است.

وی در خصوص محور ملایر ـ اراک نیز گفت: پیمانکاری که قبلا در این محور فعال بود دارای مشکلاتی بوده و آسفالتی که قرار بود انجام نشد.

وی با بیان اینکه آسفالت مسیر در دستور کار است افزود: قرار است روکش این محور نیز انجام شود زیرا 15 کیلومتر روکش کامل از بین رفته و حدود 15 میلیارد برای محور و آسفالت آن نیاز است و به محض تامین اعتبار انجام می‌شود.

پناهنده با بیان اینکه باید به دنبال این باشیم که ایمنی را بالا ببری، یکی از ابزارها برای افزایش ایمنی در شهرستان را اصلاح راه‌ها دانست و با اشاره به اینکه خط‌کشی محور ملایر ـ همدان در دستور کار قرار دارد گفت: روشنایی مسیر پیرمشان نیز باید تامین شود که در این زمینه اقدامات اولیه انجام شده و که طی چند ماه آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما باید در محورهای مواصلاتی از فناوری‌های نوین استفاده کنیم افزود: ایمنی تنها با علائم رانندگی امکانپذیر نیست و در این زمینه در محورهای مختلف استان برنامه داریم.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه برای ایجاد سیستم‌های نوین و فناوری نیاز به هزینه‌های بالا داریم افزود: با این وجود تمام تلاش ما این است که امکانات لازم را در محورها تامین کنیم.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید فرهنگ ترافیکی را در بین مردم ترویج کنند، یکی از اصلی ترین عوامل فوت افراد را واژگونی خودروها دانست و گفت: واژگونی خودرو نیز بر اثر سرعت غیر مجاز اتفاق می‌افتد.

پناهنده با اشاره به اینکه در حال حاضر در محورهای جاده‌ای دوربین‌ها سرعت را ثبت می‌کنند گفت: خبرنگاران در این زمینه باید اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشد تا رانندگان نیز قوانین را بیشتر رعایت کنند.

وی در ادامه راه های مواصلاتی را یکی از عوامل مهم اقتصادی کشور دانست و گفت: یکی از علل خرابی راه‌های مواصلاتی تردد ماشین‌آلات سنگین با بارهای فوق سنگین و خارج از ظرفیت است که در این زمینه باید از سیستم‌های توزین در حال حرکت استفاده شود.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه نصب این سیستم‌ها در ایمن‌سازی محورها موثر است گفت: یکی از سیاست‌های اداره راه استان تجهیز محورهای استان به سیستم‌های هوشمند است است که نصب سیستم‌های توزین در حال حرکت از جمله این سیستم‌هاست.

آسفالت محور ملایر، اراک

وی با اشاره به نصب سرعتکاه‌ها در راه‌ها گفت: نصب سرعتکاه در برخی محورها به خاطر حفظ جان مردم است و اگر برداشته شود مشکلات زیادی به وجود می‌آید .

پناهنده با بیان اینکه سالانه حدود 100 میلیارد تومان در استان برای حفظ راه‌ها هزینه می‌شود خاطرنشان کرد: هدف ما رفع مشکلات و حفظ ایمنی راه‌هاست.

رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده‌ای ملایر نیز گفت: یکی از اقدامات انجام شده طی امسال پیگیری آسفالت محور ملایر، اراک به عنوان خواسته‌ای دیرینه بود که همه دستگاه‌ها از آن حمایت کردند.

سید اسماعیل صفوی‌زاده افزود: در این زمینه یک قرارداد 2 میلیارد تومانی منعقد کردیم بنابراین کار از ابتدای حوزه شروع شده و 13 هزار متر آن انجام شده است.

وی با بین اینکه روکش آسفالت جوراب کامل انجام شده است افزود: 350 متر لوله برای احداث پل‌های لوله‌ای کار شده و در رابطه با باکس هم 52 عدد در چهار ماه امسال انجام شده چراکه پل‌های لوله‌ای جواب نمی‌‌دهد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر تصریح کرد: برای پل هزار جریب 250 میلیون تومان و برای دیوار چینی پل عشاق، بابارود 150 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال 990 تن لکه‌گیری و آسفالت انجام شده است اضافه کرد: محوهای اصلی اولویت بوده و مابقی نیز در محورهای فرعی بوده است.

صفوی‌زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر هشت مجتمع خدماتی و رفاهی فعال در شهرستان ملایر وجود دارد گفت: سیاست بر این است که برای هر 30 کیلومتر یک مجتمع خدماتی ـ رفاهی ایجاد کنیم که در حال حاضر چهار مجتمع خدماتی‌ ـ رفاهی در دست اقدام است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه