آخرین اخبار

30. مرداد 1398 - 13:32   |   کد مطلب: 28913
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه ملایر در کاشت گل محمدی رتبه برتر استان را دارد، از افزایش 20 هکتار دیگر از اراضی این شهرستان در زمینه گل محمدی خبر داد و گفت: این اراضی سال آینده به مرحله باروری می رسد.

به گزارش بهارانه، علی‌ مروت امیری در گفت‌‌ و گو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه طی سال‌ های اخیر توجه به کاشت محصولات کم‌آب‌ بر همواره یکی از سیاست‌های جهاد کشاورزی بوده است، افزود: جهاد کشاورزی ملایر در سال‌ های گذشته در راستای تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌ آب‌ بر اقدامات خوبی انجام داده است.
وی با بیان اینکه کشت این محصولات از جمله زعفران و گل‌محمدی علاوه بر رونق اقتصادی برای کشاورزان، باعث رفع مشکلات و بحران کم ‌آبی بخش کشاورزی می‌شود، ادامه داد: تاکنون میزان زیادی از اراضی این شهرستان زیر کشت محصولات کم‌آب‌بر قرار گرفته است.
مدیر جهادکشاورزی ملایر با اشاره به استقبال خوب کشاورزان از کاشت گل‌محمدی در ملایر، خاطرنشان کرد: این محصول در برابر سرما، آفات و بحران کم‌ آبی مقاوم است و و پس از به ثمرنشستن، در مدت زمان اندکی به مرحله بازدهی بالای اقتصادی می رسد.
وی با بیان اینکه سال گذشته سطح زیرکشت گل محمدی 105 هکتار بود، یادآور شد: از میزان اراضی کشت شده این محصول 75 هکتار بارور و 35 هکتار هنوز بارور نشده بود که امسال همه 105 هکتار آن بارور شده است.
مدیر جهادکشاورزی ملایر در بخش دیگری از سخنانش به آمادگی 5 مرکزخرید گندم کشاورزان در نقاط مختلف شهرستان اشاره و اظهارکرد: این مراکز شامل کارخانه آرد، مرکز خرید سامن، مرکز خرید روستای خردمند، روستای آورزمان و ازندریان هستند.
وی بیان کرد: درحال حاضر 26 هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گندم دیم، 6 هزار و 800 هکتار زیر کشت گندم آبی، 4 هزار و 600 هکتار زیر کشت جو آبی و 4 هزار و 500 هکتار تحت کشت جو دیم، هستند.
مروت امیری با اشاره به اینکه پیش بینی میزان میزان برداشت گندم از اراضی شهرستان ملایر 42 هزار تُن  است، گفت: خرید گندم با قیمت هزار و 700 تومان از کشاورزان ادامه دارد البته با توجه به سن و آفت ‌زدگی گندم، این قیمت تغییر می‌ کند.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه