آخرین اخبار

31. مرداد 1398 - 0:27   |   کد مطلب: 28920
مسؤول تربیت بدنی سپاه ناحیه شهرستان همدان گفت: بازی‌های بومی محلی و ورزش‌های سنتی در قالب طرح «علی(ع) وقف اسلام» در هفت محله همدان در حال برگزاری است.

به گزارش بهارانه، سیدجواد جعفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در طرح «علی(ع) وقف اسلام» برگزاری چندین برنامه‌های ورزشی در هفت منطقه شهرستان همدان تعریف شده که برنامه‌ها از روز شنبه هفته جاری شروع شده و تا اول شهریورماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ورزشی تاکنون در کوی کوثر، کوی ولیعصر(عج)، شهرک بهشتی، شهرک مدنی و چند نقطه دیگر برگزار شده است گفت: این بازی‌ها هر روز در یک مرحله انجام می‌شود.

مسؤول تربیت بدنی سپاه ناحیه شهرستان همدان از برگزاری بازی‌هایی چون دارت، طناب‌کشی، چوب‌کشی، لی لی، دستمال‌قاپی در این هفت محله خبر داد و هدف از آن را ایجاد شور و نشاط برای جوانان و نوجوانان دانست.

وی با بیان اینکه در قالب این برنامه‌ها ورزش‌های سنتی را بدون هزینه به محله‌ها بردیم تا کودکان و نوجوانان به ورزش علاقمند شوند ادامه داد: شاید شرایط طوری است که کودکان و نوجوانان برای ورزش کردن به نقطه دائمی در شهر مراجعه کنند، اما این بار ما تصمیم گرفتیم به جمع آنها در محلات رفته و ورزش را رونق دهیم.

جعفری با تأکید بر اینکه در هر برنامه متناسب با جمعیت محله حدود 400 تا 500 نفر در بازی‌ها مشارکت دارند حضور والدین به همراه کودکان و نوجوانان را نیز بسیار جذاب دانست.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه