آخرین اخبار

31. مرداد 1398 - 19:10   |   کد مطلب: 28926
رئیس فراکسیون ولایی مجلس گفت: دولت باید وضعیت تمامی کارمندان و کارکنانی که در قالب‌های مختلف استخدام مانند پیمانی، بسته‌ای، روز مزد، خرید خدمت و غیره به خدمت دولت در آمده‌اند را تعیین و تکلیف کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی بعد از ظهر امروز در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر نماد دولت جمهوری اسلامی ایران هستند، نمادهایی که باید درباره آنها سخن گفت.

وی افزود: مهمترین ویژگی این دو شهید مردمی بودن شان بود یعنی فردی مانند شهید رجایی از جنس مردم بود، با مردم زندگی می‌کرد و در کنار آنها قرار داشت، به همین دلیل نیز در ذهن مردم ماندگار شد.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه شهید رجایی مصداق نامه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر است عنوان کرد: عزت نظام اسلامی در گرو  مردمی بودن آن است یعنی هر چقدر که کارها مردمی باشد موفقیت ما نیز بیشتر می‌شود و هرچقدر از مردم دور شویم مشکلاتمان نیز بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: زیباترین جلوه مردمی بودن در حکومت اسلامی عدالت محوری است یعنی در یک نگاه قوه قضاییه، قوه مجریه، قوه مقننه به همراه تمام نهادهای کشور باید عصاره  عدالت‌محوری باشند چرا که هیچ چیز به اندازه عدالت قوام بخش جامعه نیست.

حاج بابایی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند در بخش عدالت ضعیف هستیم و باید آن را محور قرار دهیم، گفت: مسئولان باید در کنار مردم و با مردم باشند یعنی هر مسئولی که مردمی و ساده زیست باشد مردم دوستش دارند چراکه نگاه مردم به عملکرد مسئولان نگاهی سیاسی و یا جناحی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردمی بودن شهید رجایی سبب ماندگاری وی در اذهان مردم شد، عنوان کرد: شهید رجایی هیچگاه از جایگاه خود سوءاستفاده نکرده و هیچ رانتی برای خود ایجاد نکرد، پس اگر می‌خواهیم موفق باشیم و یا از نظام اسلامی دفاع کنیم باید با خود بینی عامل تضعیف نظام اسلامی نباشیم.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس خطاب به معاون رئیس جمهور ابراز کرد: همدان، استانی است که  با هماهنگی،همدلی و همراهی مسئولان در پیشبرد برنامه‌های توسعه توانسته است جزو استان‌های برتر کشور باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس مطرح کرد: همه مسئولان استان چون به پیشرفت همدان علاقه‌مند هستند به سمت مثبت حرکت می‌کنند و همین دلیل در تلاشیم بخش سلامت اداری و میزان پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی به مردم را افزایش دهیم.

وی اشاره به مشکلات کشور در عرصه بهره‌وری از نیروها اظهار داشت: ما در این عرصه نیاز به اصلاح ساختار داریم یعنی باید وضعیت تمامی کارمندان و کارکنانی که در قالب‌های مختلف استخدام مانند پیمانی، بسته‌ای، روز مزد، خرید خدمت و غیره به خدمت دولت در آمده‌اند، تعیین و تکلیف شوند.

حاجی بابایی با گلایه‌مندی از وضعیت پیش آمده در وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ما امروز با 50  هزار نفر سر و کار داریم که پشت درهای مجلس تجمع کرده و می‌گویند ما معلمانی هستیم که خرید خدمت شده‌ایم.

وی بیان کرد: وقتی ما جوانی را تحت عنوان خرید خدمت و در راستای خصوصی سازی آموزش و پرورش تنها با 300 هزار تومان دستمزد برای معلمی راهی روستاها می‌کنیم نمی‌توانیم بعد از 5 سال برای استخدام وی اقدامی نکنیم چرا که از او حقی بر گردن ما ایجاد شده است.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه ما از رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور می‌خواهیم یک برنامه مدون و ماندگار بر اساس عدالت محوری در این عرصه تهیه و به مجلس ارائه دهد، عنوان کرد: من نامه‌ای که رئیس مجلس درباره مغایرت پرداخت حقوق‌ها به شما ارسال کردند را قبول ندارم و معتقدم اگر این طرح به مجلس بیاید نیز رای نمی آورد چرا که ما نمی توانیم حقوق مکتسبه مردم را از بین ببریم، بلکه باید پرداخت‌ها را عادلانه کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه