آخرین اخبار

31. مرداد 1398 - 19:13   |   کد مطلب: 28927
استاندار همدان گفت: شهرک بنکداران پروژه‌ای بزرگ است که پس از اتمام همدان را به بارانداز غرب و جنوب غرب کشور تبدیل می‌کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، بعد از ظهر امروز سید سعید شاهرخی در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی با گرامیداشت یک شهریورماه روز همدان و روز پزشک اظهار داشت: همدان پزشکان چیره دستی دارد که حضور آنها سبب شده همدان به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل شود.

وی با گرامیداشت هفته دولت افزود: امسال در شرایط خاصی این هفته را برگزار می‌کنیم چرا که دشمنان قصد داشتند نظام اسلامی را در 13 آبان ماه سال گذشته و بعد از آن در بیست و دوم بهمن ماه از بین ببرند، هدفی که محقق نشد.

 استاندار همدان با تاکید بر اینکه فشار حداکثری بر مردم برای ایجاد فاصله بین آنها و مسئولان از راهکارهای دشمنان بود گفت: فلج کردن سیستم اقتصادی و تولیدی کشور از دیگر برنامه‌های دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران بود که با تدبیر رهبر انقلاب، دولت، مسئولان و حضور آگاهانه مردم نقش بر آب شد.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با هیئت دولت و تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی سه قوا تاکید کرد: ما در استان همدان شاهد هم‌افزایی و همکاری مسئولان هستیم، عاملی  که سبب موفقیت ما در استان شده است.

شاهرخی توجه به مسئله اشتغال و تولید دربرابر کارشکنی دشمنان را از دیگر برنامه‌های دولت در استان دانست و گفت: ما برای رونق اقتصادی در استان برنامه‌های متعددی داریم به گونه‌ای که نگذاشته‌ایم حتی یک واحد تولیدی به دلیل تحریم‌ها در استان تعطیل شود.

وی با بیان اینکه ما با تمام مسئولان استان اتمام حجت کرده و اعلام کرده‌ایم که مهمترین اولویت ما حمایت از تولید است، عنوان کرد: ما کاری مهم‌تر از همدردی و همراهی با مردم نداریم چرا که آنها مهمترین هدف دشمنان در تحریم‌های اقتصادی هستند پس باید در تمامی ساعات شبانه روز در کنار آنها باشیم و برای آنها کار کنیم.

استاندار همدان از تدوین سند راهبردی سه ساله استان خبر داد و ابراز کرد: ما پیش‌بینی کردیم در انتهای دولت دوازدهم باید60 هزار شغل در استان ایجاد کنیم.

استاندار همدان با اعلام اینکه از 20 هزار شغل در نظر گرفته شده برای سال 98 تا امروز بیش از 8 هزار شغل محقق شده است،  افزود:در بخش سرمایه‌گذاری نیز در مدت سه سال باید 15 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از محل منابع دولتی، تسهیلات بانکی و بخش خصوصی ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه  با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در صدد هستیم تمام منابع و سرمایه‌های موجود در استان را با برنامه‌های کارشناسی شده هزینه کنیم اظهار داشت: به همت دولت و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، 98 پروژه ملی در استان تعریف شده  است که سبب شده همدان به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شود.

شاهرخی  با اشاره به راه‌اندازی شهرک بنکداران و تبدیل آن به بارانداز غرب و جنوب غرب کشور ابراز کرد: خوشبختانه با  اقدامات انجام شده و بر اساس مرکز آمار ایران توانستیم نرخ بیکاری استان در فصل بهار را به 6.1 درصد برسانیم.

وی با اعلام اینکه ما هم اکنون 50 هزار بیکار در استان داریم که رقم قابل توجهی است، گفت: ما در برنامه سه ساله توسعه استان باید 60هزار شغل برای این تعداد از بیکاران ایجاد کنیم.

استاندار همدان هدف از برگزاری جشنواره شهید رجایی را ایجاد انگیزه برای تحرک بیشتر دستگاه‌های اجرایی برشمرد و عنوان کرد: در مجموع از وضعیت دستگاه‌های اجرایی استان راضی هستم اما از آنها توقع بیشتری دارم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه