آخرین اخبار

5. شهريور 1398 - 18:19   |   کد مطلب: 28980
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: امسال 294 هزار دانش‌آموز وارد مدارس همدان می‌شوند.

به گزارش بهارانه، محمد پورداوود امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند افزود: در سال تحصیلی جدید نزدیک به 294 دانش‌آموز در 2 هزار و 513 مدرسه مشغول تحصیل می‌شوند که در مقایسه با تعداد 287 هزار نفر سال گذشته از رشد برخوردار است.

وی در خصوص وضعیت تامین نیروی انسانی برای شروع سال تحصیلی گفت: تامین نیروی انسانی مورد نیاز مدارس بر اساس چهار شیوه انجام می‌شود به گونه‌ای که هیچ کلاسی در سطح استان بدون معلم نباشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به شیوه‌های تامین و پوشش نیروی انسانی مدارس اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت معلمان شاغل حق‌التدریس، استفاده از ظرفیت پیشکسوتان، خرید خدمات آموزشی و دانشجومعلمان چهار موردی است که با استفاده از آن کمبود نیروی انسانی خود را جبران می‌کنیم.

وی از بازنشستگی یک‌هزار و 100 فرهنگی از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: با توجه به بازنشستگی یک‌هزار و 100 فرهنگی از ابتدای مهر، 300 نفر جایگزین آنها خواهد شد.

پورداوود به افتتاح طرح آموزشگاه خیرساز حاج ولی‌الله حمیدی در نهاوند اشاره کرد و گفت: امروز آموزشگاه 20 کلاسه خیرساز حاج ولی‌الله حمیدی با اعتبار 3 میلیارد و 200 میلیون تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: در سطح استان شاهد مشارکت چشمگیر خیران در امر مدرسه‌سازی هستیم به گونه‌ای که امسال خیرین مدرسه‌ساز استان افزون بر 42 میلیارد تومان تعهد ساخت آموزشگاه را عهده‌دار شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از تجهیز تمام مدارس استان به سیستم گرمایشی استاندارد خبر داد و افزود: در حال حاضر هیچگونه بخاری نفتی در مدارس استان وجود ندارد و ما به عنوان نخستین استان موفق شده‌ایم مدارس خود را به طور صد درصد به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه