آخرین اخبار

6. شهريور 1398 - 11:11   |   کد مطلب: 28986
انتخابات ،بایدها و نبایدها از منظر قرآن، ائمه معصومین (س) و بزرگان دین :
ویژگی‌های نماینده شایسته از دیدگاه قرآن
با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است با یکی از فعالان سیاسی شهرمان در این زمینه به گفتگو نشستیم.

به گزارش بهارانه، حسن اسدی از یادگاران دفاع مقدس و ازادگان سرافراز شهرمان صحبتهای خود را اینچنین بیان کرد:
پیامبر اکرم (ص) در حدیثی خطاب به امت خود دو منبع را برای امت خود معرفی نمودند 1- قرآن 2- عترت همان کسانی که حاکمان بر قرآن میباشند .اگر منبع سومی وجود داشت پیامبر میگفتند سه منبع پس ناچار هستیم به این دو منبع رجوع کنیم باید .
تصدی مسئولیت قانونگذاری یا انتخاب رهبر از بزرگترین امانات الهی در نظام مقدس اسلامی است.
اگر افراد امین و مؤمن با معیارهای قرآنی برای کسب این سمت انتخاب شوند، در آن صورت انتخاب، یک انتخاب ارزشی و پسندیده از ناحیه خدا خواهد بود.
این انتخاب می تواند دین خدا را در مقابل کفر و نفاق یاری دهد و موجب رضایت خدا و رسولش از بنده گردد.
بیشک قابل استنادترین و معتبرترین اثر مسلمانان قرآن کریم میباشد که در آن به کلیه امور هستی و نیازمندیهای زندگی بشر پرداخته شده است.
پیامبر اکرم(ص) و اولیاء اسلام نقش اصلیشان تفسیر این کتاب آسمانی و هدایت مردم در مسیر حق بوده و امروز نیز این مأموریت خطیر توسط علمای صالح دنبال میشود.
اکنون با وجود گذشت بیش از 14 قرن از نزول این هدیه آسمانی، مطالب و محتویات آن کهنه نشده هیچ، بلکه تا ابد بوی تازگی و به روز بودن مطالب آن، مشام تمام پاک اندیشه گان را می نوازد.
آری سخن از کلام خداوند است کلامی که مقید به زمان و مکان نیست. جاری بوده و پاک ، پاک کننده و صفابخش و نور آن تا قیامت بر جانهای طالب صراط مستقیم و کمال حقیقی نور افشانی می کند.
سئوال: آیا این معجزه زنده پیامبر اعظم (ص) در انتخاب نمایندگان شایسته برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دستورات و راهکارهایی دارد؟
سئوال :آیا مصادیق و مواردی در قرآن برای انتخاب نماینده وجود دارد؟
سئوال : چه ویژگیهایی برای انتخاب یک نماینده لازم و مکفی است؟
آنچه مسلم است ما به دنبال انتخاب یک نمابنده برای مجلس شورای اسلامی هستیم نه یک مجلس لائیک و لیبرال. مجلس شورایی که مصوبات آن باید منطبق بر قرآن باشد. لذا شایسته است انتخاب برای اسلام بر اساس معیارهای قرآنی که کتاب و منبع تحریف نشده اسلامی است، صورت گیرد.
ادامه دارد...

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه