آخرین اخبار

12. شهريور 1398 - 10:00   |   کد مطلب: 29038
مسئول امور مددکاری و مشارکت‌های مردمی مجمع خیران سلامت ‌همدان گفت: یک هزار و ۳۵۰ بیمار نیازمند زیر پوشش مجمع خیران سلامت استان ‌قرار دارند که ۹۰ درصد از این بیماران مبتلا به سرطان هستند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حمید شاکری صفت شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از خیران و مددکاران مجمع خیران سلامت، اظهار داشت: مجمع خیران سلامت استان موسسه‌ای مردم‌نهاد، غیر‌دولتی‌، غیر‌سیاسی، غیر‌حزبی و غیر‌انتفاعی است که با هدف کمک به بیماران بی بضاعت تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: مجمع خیران سلامت همدان در راستای سه هدف ساخت، تعمیر و تجهیز مراکز درمانی، آموزش و پیشگیری و خود مراقبتی و همیاری در امور مددکاری بیماران سخت درمان نیازمند که از تامین دارو عاجزند است.

مسئول مددکاری و مشارکت‌های مردمی مجمع خیران سلامت استان همدان گفت: مجمع خیران سلامت همدان در سال 1389 تاسیس شد و در ابتدا فقط   کودکان و چند دسته از بیماران را به گروه‌های هدف خود افزود.

شاکری در بخش دیگری از سخنانش  به طرح سخاوت اشاره کرد و گفت: در این طرح هر حامی با پرداخت ماهیانه مبلغی در حد توان هزینه درمان بیماران نیازمند را تامین می‌کند. 250 بیمار سخت درمان دارای حامی هستند.

وی از طرح طعم مهربانی یاد کرد و گفت: در این طرح به بیماران نیازمند مبتلا به سرطان که شیمی درمانی می‌شوند و در معرض سوء تغذیه هستند به صورت ماهیانه و با نظر متخصص تغذیه و گوارش سبد غذایی داده می‌شود.

مسئول مددکاری ومشارکت‌های مردمی مجمع خیران سلامت اظهار داشت:در سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون تومان از محل کمک های مردمی جمع‌آوری است. این کمک‌ها در قالب وام‌های قرض‌الحسنه، کمک های بلاعوض و گرفتن تخفیف از مراکز درمانی برای بیماران هزینه شده است.

شاکری صفت گفت: برخی بیماران نیز نیاز به تسکین قلب نیاز دارند که برای این بیماران سفر‌های زیارتی در نظر گرفتیم. در ماه گذشته 15 بیمار نیازمند به مشهد مقدس اعزام شدند که 8 نفر از آن‌ها زیارت اولی بودند.

وی افزود: 25 نفر از خیران سلامت همدانی که در خارج از کشور هستند نیز کمک‌های خود را به مجمع و بیماران سخت درمان اعطا می‌کنند.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه