آخرین اخبار

12. شهريور 1398 - 12:52   |   کد مطلب: 29039
مدیر موسسه خاتم‌النبیاء شهر بهار :
برخی نهاد‌های دولتی در حوزه قرآن ، سنگ اندازی نکنند
قاسمی جمشید گفت: ادارات و نهاد‌های دولتی اگر کمکی در حوزه قرآن و ترویج فرهنگ ناب قرآن و سیره اهل بیت(ع) نمی‌کنند لااقل سنگ اندازی هم نکنند.

به گزارش بهارانه، «حمیدرضا قاسمی جمشید»، در گفتوگو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: موسسه خاتمالنبیاء شهر بهار فعالیتهای خود را از سال 84 در دو بخش خواهران و برادان آغاز نموده است.

مدیر موسسه خاتمالنبیاء شهر بهار با بیان اینکه آموزشهای قرآن در این مجموعه در بخش عمومی و تخصصی انجام میشود گفت: رشتههای عمومی، شامل دورههای روخوانی، روان خوانی و مفاهیم و رشتههای تخصصی، شامل حفظ، صوت و لحن، تجوید و دورههای تربیت معلم است.

قاسمی با اشاره به اینکه دو گروه همخوانی «کریم اهل بیت و مرآت» تربیت شده و متشکل از نوجوانان و جوانان این مجموعه قرآنی است اضافه کرد: برنامههای بخش فرهنگی موسسه نیز شامل برگزاری محافل انس با قرآن، تلاوت و ختم قرآن در مساجد و فعالیت گروههای هم خوانی در مناسبتهای مختلف سال است.

مدیر موسسه خاتمالنبیاء ادامه داد: این موسسه دارای برنامههای تفریحی، ورزشی و اردویی نیز است که میتوان به برگزاری کلاسهای ورزشی در رشتههای مختلف اشاره کرد.

وی با بیان اینکه 50 مربی در بخش خواهران و 10 مربی در بخش برادران با موسسه در حال همکاری است گفت: مخاطبان این موسسه دارای گروههای سنی مختلف هستند که خردسالان 4 تا 5 سال با روشهای مختلف هنری و سرگرمی به حفظ و یادگیری قرآن میپردازند.

جمشیدی با اشاره به اینکه این مجموعه موفق به تربیت حافظان قرآن بسیاری شده است عنوان کرد: محمد شکوری یکی از قاریان و حافظان کل قرآن در شهر بهار است که حائز رتبههای برتر بسیاری در مسابقات سطح شهرستانی و استانی ارگانهای مختلف شده است.

مدیر موسسه خاتم النبیاء با بیان اینکه پیش دبستانی و دبستان قرآنی این مجموعه در بخش دختران از سال 87 و در بخش پسران از سال 88 آغاز به فعالیت کرده است گفت: در مجموع حدود 220 دختر و پسر در کلاسهای پیش دبستانی و دبستانی این مجموعه مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه هزینه های این موسسه از طریق خیرین تأمین میشود گفت از هیچ یک از قرآن آموزان این موسسه هزینهای جهت آموزش دریافت نمی شود و خوشبختانه مشکلی از نظر مکان نیز جهت برگزاری کلاسهای قرآنی و آموزشی وجود ندارد.

قاسمی با بیان اینکه زمین ساختمان دوم این موسسه نیز توسط خیری نیک اندیش به مجموعه اهدا شده است گفت: به زودی ساختمان دوم این موسسه با هزار و 400 متر زمین آماده ساخت و ساز است، گفتنی است ساختمان اول این موسسه در قالب بنایی 3 طبقه با 270 متر مساحت و 500 متر زیر بنا نیز به همت خیرین ساخته و آماده شد.

وی با بیان اینکه این موسسه قرآنی بیش از آنکه درگیر فعالیتهای قرآنی باشد درگیر کارهای اداری است گفت: متأسفانه پروکراسیهای اداری و قوانین دست و پا گیر شده در سطح ادارات و سازمانهای روز به روز در حال افزایش است.

مدیر موسسه قرآنی خاتمالنبیاء با بیان اینکه ادارات و نهادهای دولتی اگر کمکی در حوزه قرآن و ترویج فرهنگ ناب قرآن و سیره اهل بیت(ع) نمیکنند لااقل سنگ اندازی هم نکنند گفت: این قوانین وضع شده دست و پا گیر موسسه خاتمالنبیاء را نیز در بخشهای مختلف درگیر خود کرده است.

قاسمی بیان کرد: نمونهای از چهارچوب های قانونی بیمورد، اضافه شدن و تغییر بخشهای مختلف برای اخذ و یا تمدید مجوز موسسه از سوی دستگاههای متولی است، به گونهای که این موسسه برای تمدید مجوز خود یک سالی است که درگیر است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه