آخرین اخبار

12. شهريور 1398 - 17:05   |   کد مطلب: 29042
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: نزدیک به پنج هزار بسته کمک تحصیلی تهیه شده و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به منظور یاری به دانش آموزان مناطق محروم، در بین آن ها توزیع می شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام رضا حاجی‌ زین‌العابدینی روز سه شنبه در جلسه اعضای شورای آموزش و پرورش همدان گفت: این بسته ها شامل دفتر، مداد، خودکار و دیگر تجهیزات نوشت افزار مورد نیاز دانش آموزان است.

وی اظهار داشت: سال گذشته از محل اعتبارات اوقاف و امور خیریه استان، نزدیک به ۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار برای کمک به بخش آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان اختصاص داده شد.

حاجی زین العابدینی عنوان کرد: از این میزان اعتبار، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در زمینه طرح های عمرانی و ۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال نیز برای کمک هزینه تحصیلی هزینه شده است.

وی با اشاره به این که سال گذشته سه هزار هدیه تحصیلی در بین دانش آموزان کم بضاعت توزیع شد، ادامه داد: سال گذشته ۴۵۰ میلیون ریال به صورت نقدی به دانش آموزان کم برخوردار کمک شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: امسال نزدیک به هشت میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان واجد شرایط پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان نیز در این جلسه گفت: برای سال تحصیلی جدید ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به دانش آموزان زیر پوشش این نهاد تخصیص یافته است.

پیمان ترکمانه اظهار داشت: امیدواریم مردم با مشارکت در کمک به دانش آموزان کم برخوردار، کمیته امداد را در اجرای بهتر این طرح همراهی کنند.

وی عنوان کرد: بخش نخست جشن عاطفه ها پنجشنبه گذشته برگزار شد اما مرحله دوم آن بسیار مهم است که با مشارکت آموزش و پرورش در مدارس انجام می شود.

پیش بینی می شود برای سال تحصیلی جدید نزدیک به ۲۹۰ هزار دانش آموز در مدارس همدان تحصیل کنند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه