آخرین اخبار

19. شهريور 1398 - 13:46   |   کد مطلب: 29115
اقامتگاه بوم گردی آقبلاغ در روستای آقبلاغ لتگاه در ۵ کیلومتری لالجین واقع شده است

به گزارش بهارانه،  به نقل از سیری در ایران؛ روستای آقبلاغ لتگاه همدان که یکی از قدیمی ترین روستاهای استان همدان است دارای سومین اقامتگاه بوم گردی همدان می باشد. این روستا مجموعه ای از توابع بخش لالجین شهرستان بهار در استان همدان می باشد که از شهر همدان فاصله کمی دارد. نام این روستا در قدیم اجلالیه بوده که به دلیل وجود چشمه ای به نام آقبلاغ که در زبان ترکی به معنای چشمه سفید می باشد به این نام شناخته می شود.
این اقامتگاه بوم گردی با مصالح بومی مثل چوب و گل ساخته شده و با معماری سنتی ساخته شده است و با اقامت در آن می توانید مدتی تجربه ی زندگی در محیطی سنتی به دور از زندگی شهری و ماشینی را داشته باشید و از آن لذت ببرید. لازم به ذکر است اقامتگاه دارای ۶ باب اتاق است که در مجموع ظرفیت ارائه خدمات و پذیرش ۴۰ گردشگر را دارد.
از امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه سنتی که در جهت رفاه و آسایش گردشگران فراهم شده است می توان به پارکینگ غیر مسقف اختصاصی، سرویس دهی اینترنت و امکان سفارش انواع وعده های غذایی محلی و بومی این منطقه به درخواست گردشگران می باشد.
گردشگران و توریست ها با اقامت در این اقامتگاه بومی زیبا می توانند در برنامه های تفریحی مانند اجرای موسیقی زنده، تور تفریحی گردشی بازدید از غار علیصدر، بازدید از کارگاه های تولید سفال و رنگ کاری و فروشگاه های سفال فروشی شرکت کنند.
از جمله مهم ترین جاذبه های دیدنی شهرستان بهار استان همدان می توان به شهر لالجین و سفال و سرامیک آن اشاره کرد. کارگاه های سفال و سرامیک و فروشگاه های لالجین یکی از جذاب ترین ناحیه های دیدنی بهار است. اهمیت سفال لالجین در اصالت طراحی های روی سفال ها، رنگ ها و سفالینه های آن است که به دستان هنرمند سفالکاران لالجینی خلق می شود. همچین علاوه بر محصولات صنایع دستی لالجین که از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می روند، دیدن کارگاه های تولیدی سفال و سرامیک آن نیز بسیار دیدنی و جالب توجه است.
فاصله های حدودی این اقامتگاه تا مکان های مهم :
فاصله تا شهر همدان : ۲۴/۹ کیلومتر ( ۳۳ دقیقه )
فاصله تا شهر بهار : ۱۶/۸ کیلومتر ( ۲۳ دقیقه )
فاصله تا فرودگاه همدان : ۱۶/۶ کیلومتر ( ۱۴ دقیقه )
فاصله تا ایستگاه راه آهن همدان : ۲۲/۵ کیلومتر ( ۳۲ دقیقه )
فاصله تا پایانه مسافربری همدان : ۲۲/۱ کیلومتر ( ۲۱ دقیقه )
فاصله تا لالجین : ۸/۲ کیلومتر ( ۱۲ دقیقه )
فاصله تا آرامگاه بابا طاهر عریان : ۲۳/۴ کیلومتر ( ۲۳ دقیقه )
فاصله تا آرامگاه شیخ محمد بهاری : ۱۷ کیلومتر ( ۲۵ دقیقه )
فاصله تا بازار سنتی همدان : ۲۵/۲ کیلومتر ( ۲۸ دقیقه )
فاصله تا موزه مردم شناسی حمام قلعه : ۲۴/۹ کیلومتر ( ۲۹ دقیقه )
فاصله تا آرامگاه بوعلی سینا : ۲۶ کیلومتر ( ۳۲ دقیقه )
فاصله تا برج تاریخی قربان : ۲۵/۸ کیلومتر ( ۳۲ دقیقه )
فاصله تا آبشار گنج نامه : ۳۳ کیلومتر ( ۳۸ دقیقه )
آدرس: استان همدان ، شهر همدان ، شهر بهار ورودی روستای آقبلاغ (پنج کیلومتری لالجین)، سمت راست، جنب سوپری احمد، انتهای خیابان خامنه ای، بعد از مسجد دوم روستا، سمت راست، کوچه چمران، پلاک ۹۲، رو به روی پارک
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه