آخرین اخبار

20. شهريور 1398 - 0:59   |   کد مطلب: 29121
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان ایجاد شهرک سلامت در استان را زمینه‌ای برای رونق گردشگری سلامت عنوان کرد.

به گزارش بهارانه، سید ناصر محمودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه محور همدان- آزادراه کربلا یکی از محورهای تردد گردشگری مذهبی کشور در مسیر استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام واقع شده است اظهار کرد: این مزیت فرصت مناسبی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان است و انجام سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند کمک شایانی به توسعه اقتصادی این منطقه باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات مستمر فصلی  و ماهانه برای سرمایه‌گذاری در استان انجام می‌شود افزود: مرکز خدمات فناوری کسب و کار و کمیته پایش بهبود محیط کسب و کار با محوریت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فعالانه در حال معرفی مزیت‌های کسب و کار استان و جذب سرمایه‌گذار است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه مذاکراتی برای فروش و صادرات فرش منطقه غرب کشور به عمل آمده است تصریح کرد: فرصت‌های مطلوبی در حوزه فرش دستباف وجود دارد که می‌توان با ساماندهی و حمایت از آن در رونق صادرات و ارز آوری موثر واقع شد.

وی با اشاره به اینکه در کنار این مزیت حضور 264 واحد تولیدی سفال نیز می‌تواند در حوزه صنایع دستی استان و منطقه غرب را برجسته کند ادامه داد: در استان همدان می‌توانیم بسته گردشگری را با وجود صنایع دستی و فرصت‌های دیگر به خوبی تعریف کرده و گردشگران بسیاری را جذب کنیم.

محمودی با بیان اینکه مناطق نمونه گردشگری در مرزهای استان‌های غربی می‌تواند در این مسیر ما را یاری رساند خاطرنشان کرد: باید گردشگری سلامت را با وجود مراکز تخصصی و پزشکان حاذق راه‌اندازی کرده و گردشگران خارجی را از منطقه جذب کرد.

وی در پایان سخنانش گفت: می‌توان نسبت به ایجاد شهرک سلامت در استان اقدام کرد و هدف رونق گردشگری سلامت را تحقق بخشید.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه