آخرین اخبار

20. شهريور 1398 - 15:41   |   کد مطلب: 29124
فرمانده یگان ویژه استان همدان گفت: یادواره سرداران شهید و 1200 شهید یگان ویژه استان همدان در 24 شهریورماه با حضور خانواده شهدا و مقامات لشگری و کشوری برگزار می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محسن پناهی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه امسال دومین یادواره سرداران شهید و 1200 شهید یگان ویژه ناجا در استان همدان برگزار می‌شود اظهار کرد: از یک‌هزار و 200 شهید یگان ویژه کشور 33 شهید مربوط به استان همدان است.

وی با بیان اینکه این 33 شهید یگان ویژه استان مربوط به شهرستان‌های همدان، نهاوند، ملایر، رزن، اسدآباد و بهار می‌شود ادامه داد: این شهدا از لشگر 28 حضرت روح‌الله بوده که در هشت سال دفاع مقدس افتخارآفرینی کردند.

فرمانده یگان ویژه استان همدان به رشادت‌های شهدای یگان ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن اشاره کرد و افزود: لشگر یگان ویژه در هشت سال دفاع مقدس به نام لشگر حضرت روح‌الله شرکت داشتند و بعد از دفاع مقدس به تیپ موسی بن جعفر(ع) تغییر نام داد.

وی با اشاره به اینکه تیپ موسی بن جعفر(ع) موسس و بنیانگذار یگان‌های ویژه ناجا در نیروی انتظامی می‌شود بیان کرد: مسئولیت تشکیل یگان ویژه بر عهده تیپ موسی بن جعفر(ع) می‌شود.

پناهی با اشاره به اینکه فرمانده لشگر سید مجتبی عبداللهی بودند افزود: بسیاری از فرماندهان دوران دفاع مقدس اکنون هم در یگان ویژه ناجا خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یادواره سرداران شهید و یک‌هزار و 200 شهید یگان ویژه در راستای ارج نهادن به رشادت‌ها و دلاری‌های شهدای یگان ویژه ناجاست افزود: سال 95 نخستین یادواره شهدای یگان ویژه ناجا با حضور استان‌هایی از جمله کردستان، ایلام، کرمانشاه و مرکزی برگزار شد.

فرمانده یگان ویژه استان همدان با بیان اینکه امسال استان‌های دیگر خود یادواره شهدای یگان ویژه را برای خود برگزار کردند ادامه داد: یادواره سرداران شهید و 1200 شهید یگان ویژه استان همدان در 24 شهریورماه سال‌جاری با حضور خانواده شهدا و مقامات لشگری و کشوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تجلیل از خانواده شهدا تندیسی در نظر گرفته شده است افزود: یک سمت تندیس بیانات مقام معظم رهبری و سمت دیگر تندیس عکس و نام 33 شهید یگان ویژه استان درج شده است.

پناهی امروز یگان ویژه یکی از پرافتخار‌ترین و آماده‌ترین نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: ماموریت اصلی یگان ویژه مقابله با کنترل اغتشاشات، رهایی گروگان، برخی سرقت‌های مسلحانه و ... است.

وی با اشاره به اینکه یگان ویژه در همه استان‌ها فقط در مرکز استان مستقر است افزود: شهرستان‌های استان یگان ویژه ندارند و یگان ویژه استان تحت کنترل عملیاتی فرمانده انتظامی استان قرار دارد اما به صورت مستقیم زیر نظر فرمانده یگان ویژه ناجا است.

فرمانده یگان ویژه استان همدان با اشاره به اینکه برخی از ماموریت‌ها که فرمانده انتظامی استان بخواهد مانند کنترل اغتشاشات، حضور در بلایای طبیعی و... خارج از وظیفه وارد می‌شود افزود: در سیل و زلزله یگان ویژه از اولین واحد‌هایی است که وارد عمل شده و خدمات‌رسانی انجام می‌دهد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه