آخرین اخبار

31. شهريور 1398 - 19:11   |   کد مطلب: 29247
حسین افشاری ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد خاطره امام راحل و شهدای دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: از گزارش‌های ارائه شده در جلسه آشکار است مدیران شهرستان به گفتمان اقتصاد مقاومتی تسلط دارند.

به گزارش بهارانه، به نقل از راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حسین افشاری ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد خاطره امام راحل و شهدای دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: از گزارش‌های ارائه شده در جلسه آشکار است مدیران شهرستان به گفتمان اقتصاد مقاومتی تسلط دارند.

 وی با اشاره به اینکه امروز گفتمان اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه جاری است، افزود: امسال رفتار و برخوردهای مردم نسبت به سال گذشته در مواجه با کمبود برخی کالاها آگاهانه‌تر بوده و مواظب حربه‌های دشمنان هستند.

فرماندار همدان گفت: دشمن هر آنچه در توان داشت برای ناامید کردن مردم نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گرفت درحالی‌که مردم ما نسبت به اهداف دشمن آگاه بوده‌اند.

همایش بین المللی جاده ابریشم زمینه‌ساز توسعه گردشگری و اقتصادی همدان همدان| همایش جاده ابریشم؛ اجلاسی جهانی با اطلاع‌رسانی محلی همدان| بیش از یک میلیارد تومان برای شهر زیرزمینی سامن هزینه شد

افشاری با بیان اینکه شاخص‌ها در ابعاد مختلف نشان می‌دهد که مردم نسبت به اهداف شوم دشمنان مطلع و آگاه هستند، بیان کرد: دستگاه‌هایی متولی نیز پای‌کار آمده و توان خود را برای خدمت به مردم به کار گرفته‌اند.

وی عنوان کرد: در حوزه تولید کالا و خدمات به‌ویژه تولید محصولات استراتژیک مثل گندم، جو، ذرت و دانه‌های روغنی و یا ارائه خدمات اولیه آب، برق، گاز و غیره روند خوبی در پیش داریم.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه  در استان با کمترین اخلال مواجه هستیم، تصریح کرد: برای تابستان امسال کمبود برق پیش‌بینی‌شده بود که با مدیریت تولید وزارت نیرو و مصرف صحیح این مشکل برطرف شد.

افشاری در مورد بازگشت حدود ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی به چرخه تولید تأکید کرد: در سال گذشته بازگشت ۱۲ واحد و امسال بازگشت ۷ واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید اقدامات بسیار خوبی است.

وی با اشاره به بازدید از پتروشیمی هگمتانه اظهار داشت: بیش از ۱۸۳ نیرو در آنجا مشغول به کار بودند و این پتروشیمی در حال راه‌اندازی است.

فرماندار همدان با بیان اینکه بعضی از نیروهایی که سنوات گذشته خانه‌نشین شده بودند مجدداً به چرخه کار بازگشتند، افزود: حربه تحریم‌های دشمنان به‌واسطه بسیاری از این فعالیت‌ها کند شده است.

افشاری با تأکید بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان و خدمات تخصصی، فوق تخصصی و پیشگیرانه در استان و شهر همدان خدمات خوبی ارائه می‌شود، گفت: همدان حدود ۲۰ درصد از ارائه خدمات درمانی به استان‌های مجاور را به عهده می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه D8 یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: این دانشگاه در ایران و شهر همدان در حال راه‌اندازی است.

فرماندار همدان تأکید کرد: افزایش ۳۶ درصدی حضور گردشگران خارجی در همدان شاخص بسیار مهمی است که نشان می‌دهد رویدادهایی نظیر همدان ۲۰۱۸، همایش راه ابریشم و غیره همدان را در حوزه گردشگری به صدر برده در صدر دنیا مطرح کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۵۹ درصد تعهد اشتغال امسال محقق شده است، ابراز کرد: در حوزه خدمات اولیه نیز اقدامات بزرگی انجام شده است تا جایی که تنها گازرسانی به روستا‌های کمتر از ۱۰ خانوار باقی‌مانده و ارائه خدمات در روستا‌های بین ۱۰ تا ۲۰ خانوار در حال انجام است.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نقش کلیدی در حوزه اقتصاد مقاومتی دارند و ۵۰ درصد بار اقتصاد مقاومتی در بخش رسانه‌ای بوده است، اظهار داشت: رسانه‌های متعهد توانسته‌اند در جنگ روانی علیه نظام حربه دشمنان را کند و خنثی کنند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه