آخرین اخبار

12. مهر 1398 - 7:14   |   کد مطلب: 29362
در سند راهبردی استان تدوین شده است که سالانه 20 هزار شغل جدید و پایدار ایجاد شود که طی سه سال تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 60 هزار شغل ایجاد شود | تمامی مزیت‌های استان در بخش‌های مختلف شناسایی و به پروژه تبدیل شده است که مصمم هستیم با اجرای سند راهبردی، احکام برنامه ششم را در استان محقق کنیم.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ استاندار همدان گفت: در سند راهبردی استان تدوین شده است که  سالانه 20 هزار شغل جدید و پایدار ایجاد شود که طی سه سال تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 60 هزار شغل ایجاد شود.

سید سعید شاهرخی در شورای برنامه ریزی استان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: برای بهره گیری موثر از همه برنامه‌ها بر مبنای نگاه کارشناسی، سند راهبردی و عملیاتی توسعه استان برای اجرا تا پایان برنامه ششم توسعه تدوین شده است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی مزیت‌های استان در بخش‌های مختلف شناسایی و به پروژه تبدیل شده است که مصمم هستیم با اجرای سند راهبردی، احکام برنامه ششم را در استان محقق کنیم.

وی گفت: در بخش سرمایه گذاری 3 اولویت در دست اقدام است که شامل سرمایه‌گذاری جدید، فعال نمودن واحدهای موجود و شناسایی واحدهای راکد و حل موانع آنها میباشد.

استاندار با بیان اینکه شناسایی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در استان از اولویت هاست، گفت: امسال 26 واحد احیا شده‌ و در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان تاکنون 1512 مصوبه برای رفع موانع داشته است.

وی افزود: 546 پروژه در استان به بخش خصوصی واگذار شده است که واگذاری 100 پروژه دیگر در سال جاری در دستور کار است.

استاندار همدان در حوزه حفظ منابع آب و صرفه جویی گفت: اقدامات موثری در بخش‌های مختلف صورت گرفته است. ایجاد 210 هکتار گلخانه در همین راستا از برنامه‌های سند راهبردی استان در طول 3 سال تا پایان برنامه ششم است.

در پایان شاهرخی درباره عملکرد بانکها افزود: از مجموع بانک‌های استان رضایت دارم، اما در پاره‌ای از موارد به مدیران بانک‌های استان تفویض اختیار نشده است و این در استان مشکل ایجاد می کند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه