آخرین اخبار

21. مهر 1398 - 14:11   |   کد مطلب: 29434
مدیرعامل شرکت مخابرات همدان گفت: ۹ ایستگاه ارائه اینترنت بی‌سیم در سطح شهر همدان نصب شده است و تا چند ماه آینده شهروندان این شهر می‌توانند از اینترنت بی‌سیم شهری بهره‌مند شوند.

به گزارش بهارانه، محمدعلی گرزین روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران ایرنا افزود: زیرساخت‌های این طرح بنا و موضوعات ارتباطی و امنیتی آن حل شده است و با مشخص شدن نحوه اتصال، این اینترنت به زودی به شهروندان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام هدف شرکت مخابرات این است تا مردم به سمت خدمات غیر حضوری پیش بروند، اظهار داشت: حذف قبض‌های کاغذی از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز شده است و از این پس مشترکان به صورت پیام کوتاه و یا از طریق سامانه ۲۰۰۰ از میزان هزینه قابل پرداخت تلفن ثابت اطلاع پیدا می‌کنند.

گرزین ادامه داد: پیش از این نیز در چندماه گذشته قبض‌های مشترکان روستایی حذف شده بود.

وی با اشاره به اینکه یکپارچه کردن شبکه همراه اول یکی از مهمترین طرح‌های مخابرات است، بیان کرد: این طرح از ابتدای امسال آغاز شد و با حذف جایگاه‌های مشترک، سایت‌های همراه اول در ۲۲۵ نقطه جایگزین شدند.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان اضافه کرد: دسترسی روستاها به اینترنت نسل چهارم تلفن همراه، از درخواست‌های جوانان ساکن در این مناطق است که امیدواریم با همکاری مسئولان و تامین اعتبار این درخواست را عملی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اینترنت پرسرعت بدون راه‌اندازی فیبر نوری تا ۵۰۰ متر از مراکز ارتباطی قابل ارائه است، تاکید کرد: با اجرای طرح «سورینو»، اینترنت مشترکان از "ای.دی.اس.ال" (ADSL) به "وی.دی.اس.ال" (VDSL بستر انتخابی) تغییر پیدا می کند.

گرزین با بیان اینکه با اجرای این سرویس سرعت اینترنت به ۵۰ مگابیت در ثانیه افزایش می یابد، افزود: تاکنون ۴۰۰ مشترک بدون هیچ هزینه‌ای تعیین وضعیت شدند که برای اجرای آن باید تنها مودم آن ها تغییر کند.

وی افزود: بسیاری از شبکه‌های کابل مسی مخابرات همدان عمربالایی دارند و پیش از فرسوده شدن، باید با شبکه فیبر نوری جایگزین شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان عنوان کرد: به منظور جلوگیری از مصرف کاغذ، تبلیغات کاغذی این شرکت حذف شده است و تبلیغات ما از طریق رسانه‌ها صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: امسال نزدیک به ۱۰۰ تن از نیروهای شرکت مخابرات همدان بازنشسته شده‌اند که بدون جذب نیرو و با تمام محدودیت‌ها بهترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهیم.

گرزین با بیان اینکه شرکت مخابرات همدان به طور متوسط هر ماه نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال از طریق خطوط تلفن ثابت درآمد دارد، گفت: میزان مطالبات ما نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال است که درصد بالایی از آن را ادارات و ارگان های دولتی پرداخت نکرده‌اند.

وی با اشاره به برخی مشکلات به وجود آمده در چندماه اخیر برای سامانه ۱۱۸، افزود: طرح آنلاین شدن سامانه ۱۱۸ در دست اجرا است و با توجه به اینکه این طرح کشوری، در همدان به عنوان آزمونه اجرا می‌شود، ممکن است تکمیل شدن اطلاعات مشترکان چند ماه زمان ببرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۴۰ روستای همدان، کابل مخابراتی هوایی رفته است، بیان کرد: با توجه به اینکه این کابل‌ها در معرض سرقت قرار دارند، برنامه داریم امسال ۱۰۰ روستا به فیبر نوری مجهز شوند.

وی عنوان کرد: برای تلفن همگانی طرح جدید برنامه‌ریزی شده است و تلفن‌های همگانی به زودی در سطح شهر به شیوه‌ای جدید نصب می‌شوند.

گرزین گفت: در حال حاضر در سطح استان همدان نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک همراه اول، ۶۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت و ۸۰ هزار مشترک اینترنت "ای.دی.اس.ال" از خدمات شرکت مخابرات بهره‌مند هستند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه