آخرین اخبار

22. مهر 1398 - 9:50   |   کد مطلب: 29441
مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان همدان گفت: با ۳۰۰ تخت فعال در استان، نسبت تخت فعال به جمعیت بیمه شده، همدان رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بهارانه، دکتر علیرضا صفری، مدیر درمان تامین اجتماعی استان، در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در همدان با اعلام مطلب فوق افزود: در طی دو سال گذشته پنجاه تخت فعال به دو بیمارستان آتیه در همدان و دکتر غرضی در ملایر اضافه شده است.

وی با اعلام اینکه از نظر تعداد تخت فعال به نسبت جمعیت تحت پوشش، آمار همدان بسیار عالی است، خاطرنشان کرد: از نظر سخت افزاری وضعیت استان چشمگیر است، مثلا تنها چهارده بیمارستان از هفتاد و دو بیمارستان سازمان در کشور، MRI دارند که یکی از آنها بیمارستان آتیه همدان است.

مدیر شبکه درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه بودجه استان در سال ۹۸ حدود چهارصد و هشتاد میلیارد تومان است، اظهار داشت: دو بیمارستان تامین اجتماعی در شهرهای همدان و ملایر، با ۱۴ دستگاه آمبولانس، مجهز به دستگاه سی تی اسکن نیز هستند که در طی ۵ سال گذشته خریداری و نصب شده است.

دکتر صفری دو بیمارستان آتیه همدان و دکتر غرضی ملایر را از مجهزترین بیمارستانهای کشور دانست و گفت: این دو بیمارستان به بخش های تخصصی در تمامی رشته ها مجهز اند، رادیولوژی دیجیتال و بخش های آزمایشگاهی و... در هر دو بیمارستان و ۵ درمانگاه و پلی کلینیک های تخصصی در سطح استان، مجهز هستند.

وی افزود: تمام یخچال های آزمایشگاهی و داروخانه ها با بهترین استاندارد تهیه شده و در تمامی مراکز تحت پوشش وجود دارد.

دکتر صفری، تعداد کلی پرسنل مدیریت درمان استان را حدود هزار و دویست نفر اعلام کرد و گفت: ساخت و تجهیز انبار دارویی ملایر همچنین افتتاح درمانگاه شهرستانهای اسد آباد و رزن و افتتاح پلی کلینیک تخصصی همدان در طی شش سال گذشته با تلاش و پیگیریهای کارکنان خدوم این مدیریت در استان محقق شده است.

وی در ادامه به انجام طرح های هتلینگ و برنامه‌های عملیاتی در مراکز درمانی سازمان همچنین آغاز ساخت درمانگاه شهرستان بهار، در استان اشاره کرد و یادآور شد: به بهترین نحو ممکن، هر دو بیمارستان استان به عنوان پایلوت کشوری در بحث هتلینگ، اورژانس ولندری و بخش جراحی زنان آتیه و هتلینگ و زایشگاه بیمارستان غرضی، انتخاب شده اند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه